Ako získať kvalitné škridle za dobrú cenu

Montáž strešnej krytiny predstavuje rozsiahly zásah nielen do stavby, ale najmä do peňaženky. Rekonštrukcia strechy či pokládka strechy na novostavbu je náročný proces tak z hľadiska ceny, ale aj času. Všetky kroky by mali byť vopred naplánované a starostlivo zvážené. Vďaka dôkladnému zváženiu všetkých činností vám dokáže vaša strecha ušetriť značný finančný obnos. Existujú viaceré pravidlá, pomocou ktorých získate kvalitnú strechu za menej peňazí.

tašky

Ako postupovať pri výbere škridlí tak, aby ste zbytočne neprerobili

Mať kvalitné škridle na streche je základ. Kvalita škridiel je priamo úmerná kvalite celej strechy. Vďaka nekvalitnej krytine dochádza k strešným defektom, ktoré z vašej peňaženky vytiahnu ďalšie finančné prostriedky. Ak chcete mať kvalitnú strechu, zamerajte sa pri ich výbere v prvom rade na:

  • Typ škridlí a ich životnosť – existuje viacero typov škridlí, ktoré sa odlišuju kvalitatívnymi vlastnosťami. Aj keď je priemerná životnosť strechy 60 rokov, každý typ škridle je výnimočný a udáva tiež jej samotnú životnosť. Medzi škridle s dlhou trvácnosťou sa zaraďuje betónová a keramická škridla, ktorých životnosť je pri dobrom zaobchádzaní často krát aj 80 rokov. Na kvalitu škridle výrazne vplýva aj prostredie, v ktorom sa stavba nachádza. Preto sa vopred uistite, či vami zvolený typ škridle sa do danej lokality skutočne hodí.
  • Osvedčený výrobca a dodávateľ škridlí – mať po boku overeného a spoľahlivého dodávateľa je v tomto prípade dôležité. Výrobca sa významným vplyvom podpisuje pod kvalitu škridlí. Ak sú škridle zhotovené nekvalitne a montáž krytiny je tiež vykonaná neodborne, po určitom čase budú potrebné dodatočné zásahy do strechy, čo si vyžaduje peniaze a čas. Okrem toho, že vám strecha privodí aj nejednu vrásku na čele, dokáže nemilo zasiahnuť najmä vašu peňaženku.
  • Cenová ponuka – cena nie je zárukou kvality. Nemyslite si preto, že ak si vyberiete dodávateľa s najdrahšou krytinou, vydrží vám dlho. Dôležité sú referencie a dobre odvedená práca, ktorú má táto spoločnosť za sebou. Vyžiadajte si teda vopred cenovú ponuku (vrátane inštalácie) a zhodnoťte, či sa vám spolupracovať s touto spoločnosťou vyplatí.
  • Záruka – po určitom čase môžu na streche nastať defekty. Ak vám váš dodávateľ garantuje pozáručný servis, nemusíte sa tejto situácie obávať. Niektoré spoločnosti garantujú až 25-ročnú záruku, počas ktorej vám garantujú podieľanie sa na všetkých vzniknutých nákladoch, ktoré na streche vzniknú. Čím dlhšia záruka, tým lepšie pre vás.

střešní krytina

Ak hľadáte výrobcu kvalitných škridlí za prijateľnú cenu, navštívte stránku www.krytina.sk. Na tejto stránke nájdete nielen zaujímavé informácie, ktoré uľahčia vaše rozhodovanie pri výbere tej správne krytiny, ale aj kontakt na zamestnancov tejto firmy, ktorí vám ochotne poradia. Okrem toho táto spoločnosť poskytuje aj dlhoročný pozáručný servis.

Published by acron.sk