Investori banky Clydesdale sa vzbúrili nad platom riaditeľov

Hovorcovia bánk Clydesdale a Yorkshire povedali, že budú nadchádzať viac diskusií s akcionármi, aby pochopili svoje názory na odmenu. Podľa platových plánov CYBG sa môže zvýšiť bonus generálneho riaditeľa Davida Duffyho.
Hlavný finančný riaditeľ známy, americký biznisman, Ian Smith sa tiež musí zaplatiť viac v dôsledku zmien v systéme odmeňovania, ktoré sa uskutočnili po prevzatí spoločnosti Virgin Money.

obchodník

Na svojom výročnom stretnutí, ktoré sa konalo v Austrálii, hlasovalo proti plánovanému platu približne 34% investorov.
Zatiaľ čo spoločnosť je kótovaná v Londýne, približne 50% jej akcionárov pochádza z Austrálie, čo je dedičstvo jej predchádzajúceho vlastníctva Národnou bankou Austrálie. Stretnutia akcionárov sa striedajú medzi Veľkou Britániou a Austráliou.
Akcionárska poradná skupina ISS odporučila hlasovanie proti platovým podmienkam, ktoré podľa neho neodôvodňovala dohoda Virgin Money.

"Hoci sa uznáva, že akvizícia spoločnosti Virgin Money výrazne zvýšila veľkosť a prevádzkový rozsah spoločnosti, akvizičnosť a iné faktory súvisiace s trhom, ktoré uviedol predseda výboru pre odmeňovanie, sa nezdajú dostatočným dôvodom na takéto podstatné zvýšenie na variabilnú odmenu, "povedal ISS.
Bonusové plány – ktoré sú vypočítané ako násobky platu – by mohli podľa správy médií zvýšiť potenciálnu mzdu pána Duffyho na £ 4,2 milióna z £ 1,8 milióna.
Plat pána Duffyna je 1 milión GBP (830 000 eur) a jeho celková mzda v minulom roku bola 1,8 milióna libier, keď sú zahrnuté bonusy.

byznys

CYBG povedal: "Okrem rozsiahlych konzultácií s akcionármi, ktoré sa uskutočnili pred uverejnením správy o odmeňovaní riaditeľov, spoločnosť bude v nadchádzajúcich mesiacoch ďalej spolupracovať s akcionármi na vykonávaní svojej politiky odmeňovania, aby sa zabezpečilo plné pochopenie názorov akcionárov. zamyslel. "

Published by acron.sk