Kam sa hodí elektrické podlahové vykurovanie?

Svet vykurovania domácností je pre mnohých španielska dedina práve preto, že trendy sa menia tak rýchlo, že ich naozaj ani nestačíme sledovať. Vykurovanie klasickými vykurovacími systémami akými sú radiátory dnes už ustupuje. I keď pri renovácii domov stále po nich siahame, na trhu s vykurovacími systémami sú oveľa efektívnejšie, a čo je hlavné, úspornejšie systémy. Na vykurovaní je totiž možné ušetriť naozaj veľa financií, záleží iba na nás, ako s ním hospodárime. Dnes si predstavíme podlahové vykurovanie. Hlavným dôvodom, pre ktorí si ľudia volia túto možnosť je, že podlaha je príjemne teplá a tak doma vôbec nemusíme používať papuče. Lákavé, však?

dům

Rozdiel medzi elektrickým a teplovodným podlahovým vykurovaním v skratke

V prvom rade ide o to, aký kotol zásobuje teplom domácnosť. Podľa toho je vhodné zvoliť aj druh podlahového kúrenia. Ak máte plynový kotol, výhodnejšie bude pre vás práve teplovodné podlahové vykurovanie. Funguje tak, že pod podlahou sú umiestnené teplovodné trubice, ktoré zohrievajú tekutinu v nich, a tak produkujú teplo. Tento druh podlahového vykurovania je náročný na inštaláciu. To znamená, že musí byť vykonaná naozaj precízne a všetok materiál musí byť kvalitný a odolný. Ide o to, že keby jedna z trubíc praskla, tekutina sa vyleje a oprava teplovodného podlahového vykurovania je dosť časovo i finančne náročná. Elektrické podlahové vykurovanie je napojené na priamy zdroj elektriny. Pod podlahou sú umiestnené elektrické rohože alebo káble. Kam všade sa hodí elektrické podlahové vykurovanie?

krb

Prečo si vybrať práve elektrické podlahové vykurovanie?

Treba podotknúť, že v našich končinách ľudia volia skôr teplovodné podlahové vykurovanie, nakoľko vykurovanie elektrickým je o niečo finančne nákladnejšie. Elektrické je ideálne do novostavieb a menších miestností, akou je napríklad WC alebo kúpeľňa. Investičné náklady sú pri tomto type kúrenia nižšie, no treba počítať s tým, že prevádzkové budú trochu vyššie ako je to pri teplovodnom kúrení. Elektrické podlahové kúrenie je obľúbené aj preto, že vyhreje miestnosť oveľa rýchlejšie ako teplovodné. Po vypnutí kúrenia sa však teplo rýchlo stráca a tak je tu potrebná častejšia regulácia tepla. Ak sa rozhodnete pre elektrické podlahové vykurovanie, určite si ho nedávajte do celého obytného priestoru, ale iba do vybraných miestností. Ako sme už spomínali, vhodné je do kúpeľne alebo odpočinkovej zóny.

Podlahové vykurovanie a jeho ďalšie výhody nájdete na stránke http://vykurovanie24.sk/.

Published by acron.sk