Mobilné domy predstavujú zaujímavý trend bývania

K výhodám mobilných domov sa okrem ich prístupnej ceny radí aj fakt, že v prípade záujmu sa dajú ľahko premiestniť na inú lokalitu- a to je výhoda aj v prípade, ak máte záujem o kúpu takéhoto bývania a máte k tomu vyhliadnuté nejaké konkrétne miesto. Na toto miesto, resp. na konkrétny pozemok vám potom môžu vybraný mobilný dom priviesť a túto možnosť poskytujú aj mobilné domy Euro- mobilné domy na Slovensku.

príroda, mobilné domy

Stále ale vravíme o trende bývania, ktorý je známy predovšetkým v USA, a to už veľa rokov. V Európe sa s ním však takisto zoznamujeme a v podstate už vieme, že moderný mobilný dom, to nie je žiadna stará unimobunka či obytný kontajner. Je to viditeľne štýlovejší a komfortnejší „prenosný“ domček- ktorý však môže mať aj rôzne rozmery- stretnete sa s ponukou väčších aj menších mobilných domov.

Vo všeobecnosti ide o priestory s modelom- obývačka + kuchyňa alebo o jednu až dve izby. A ide o zariadenie, kde sa v pohode zmestia postele a vyriešená je tu samozrejme aj toaleta s kúpeľňou. Skrátka vybavenie prispôsobené k slušnému bývaniu a v nejednom prípade sú kuchyňa alebo obývačka vybavené viac, než len štandardne- spomeňme napr. aj umývačku riadu, mikrovlnku a v obývačke okrem kuchynského stola napr. aj luxusný krb.

pláž, kempovanie

Kto a k čomu ich využíva?

Využitie mobilných domov je v skutočnosti univerzálne, ľudia ich kupujú za rôznymi účelmi. Jedným z dôvodov je fakt, že takéto bývanie je cenovo najprístupnejšie a nie je potrebné sa pri jeho kúpe zaviazať banke na dlhé roky splátok. Bývanie je takisto energeticky úsporné a údajne sa na pristavenie mobilného domu neviaže ani potreba vybavovať stavebné povolenie.

Druhým dôvodom je, že sa dajú využiť ako rekreačné a dovolenkové sídlo. Niečo ako taká komfortnejšie chatka, kde si môžete prísť z času na čas oddýchnuť a ideálne, ak sa tento mobilný dom nachádza niekde v krásnom okolí, blízko prírody.

Published by acron.sk