Osvetlenie tejto doby

LED technológia nahrádza staršie typy svietidiel. Pred tým, ako sa začali použivať sa využívali halogénového svetla alebo klasické žiarovky. Každé svetlo obsahuje LED diódy, malé súčiastky. S LED diódami sa môžete stretnúť v rôznych svietidlách. Nachádzajú sa v menších lampičkách, žiarovkách, reflektoroch, nástenných a stropných svetlách. Ich úspora je na vysokej úrovni. Vysoká životnosť zaručí vydrž až 6 rokov pri bežnom každodennom užívaní. Ušetrite tak nielen čas, ale aj finančne prostriedky. LED diódy sa nachádzajú v rôznych svetelných zariadeniach. Najpoužívanejšie zariadenia LED svetiel s LED technológiou sú:

LED pásik – použiť ich môžete, ako svetelnú dekoráciu pod kuchynskú linku alebo osviežiť nimi váš strop obývacej izby.
LED žiarovky – nahrádzajú staré klasické svetla oproti ktorým majú veľmi dlhu vydrž a navyše aj odolnosť.
LED panely – používajú sa v rôznych priestoroch, verejných budovách, kde dokážu osvetliť každý veľký priestor

LED

Farby osvetlenia je dôležité si vybrať takú farbu, aby na konkrétnom mieste bola žiadúca a príjemná. Zrak je dôležitou súčasťou nášho každodenného života, a preto je veľmi dôležité, aby sa vaše oči nenamáhali a neboli unavene.

Tepla biela – svietidla s teplou bielou farbou sa odporúčajú inštalovať do miestnosti, ktoré sú určené na oddych, ako je napríklad v bežnej domácnosti spálňa. Farba pripomína oheň či slnečné žiarenie.

Denná biela – v katalógoch a obchodoch ju môžete nájsť pod názvom neutrálna biela.
Pripomína denne svetlo, preto sú tieto svetla vhodne do miest, kde sa pracuje napríklad môžu to byť rôzne sklady alebo obchody.Hodí sa aj do domácnosti. Takéto svetlo si môžte dať do miestnosti ako kúpeľňa či pracovná.

Studená biela – farba je ostrejšia a dosť výraznejšia ako ostatné odtiene. Preto sa svetla s studenou bielou farbou odporúčajú dávať všade tam, kde sa vaše oči nebudú namáhať. Pri tejto odtieni farby sa zvyknú používať také svetla, ktoré majú tzv. difúzor kryt najčastejšie vyrobený z plastu, ktorý znižuje ostrosť farby.

Existujú aj farebne svetla tzv. RGB dióda, ktorá sa nachádza v svietidlách obsahuje červenú, zelenú a modrú farbu. Vďaka tejto dióde máte možnosť si zvoliť akúkoľvek farbu. Je už len na vás, ktorú si zvolíte. Pri LED žiarovkách si farby a tiež ich jas môžete ovládať cez ovládač alebo mobilný telefón. Farebné osvetlenie nie je vhodne na každodenne bežne osvetlenie aby zbytočne nedráždilo váš zrak. Odporúča sa skôr na dizajnové osvetlenia. Napríklad do obývacej miestnosti, ako ozdobné svetlo. Preto dobre zvážte do akých miestnosti dávate aký typ a farbu svietidiel. Do menších izieb a miestnosti sa odporúča dať LED žiarovku. Naopak do nadrozmerných priestoroch zvoľte LED panely, ktoré vám dokážu osvetliť viac priestoru.

Slnko

Inteligentné LED svietidlá
To, čo sa zdalo v minulosti, ako sci-fi teraz je bežnou rutinou mnohých moderných domácnosti. Smart diktuje trend dnešnej doby. Je to budúcnosť osvetlení a je len otázka času kedy väčšina domácnosti prejde na takíto štýl. LED svetla sa dajú ovládať na diaľku nech už ste kdekoľvek. Môžte to využiť na overenie či ste vypili všetky svetla. Ovládať ich môžete pomocou mobilu. Kde si viete nastaviť jednak farbu a tiež intenzitu svetla. V SMART domácnostiach si môžete uložiť farbu do každej izby to znamená, že umelá inteligencia si zapamätá každý vás výber farieb pre konkrétnu izbu. Zaujímavou funkciou je tiež náhodne rozsviecovanie svetla hlavne vo večerných hodinách, čo slúžili, na odstrašenie pred zlodejmi ak ste niekde odcestovali ďaleko od domova. Svetlo alebo svetla si ľubovoľne nastavíte cez mobil kedy a na ako dlho sa zapnú. Zapnú sa na istý čas a zasa vypnú to, že sú úsporné vám to umožňuje vykonávať.

Senzory- sú snímače, ktoré dokážu pri zaznamená vani pohybu osôb zapnúť len svetlo. Ďalej umožňuje automatické vypínanie svetla pokiaľ sa v blízkosti nejakého časového intervalu, ktorí si sami zvolíte. To znamená, že nemusíte mať vypínač. Ak prejdete cez miestnosť sa svetlo zapne. Ak v blízkosti nie je aktívny pohyb automaticky sa svetlo vypne. Svetlo, ktoré obsahuje senzor si môžte nainštalovať aj vonku napríklad pred vchodové dvere.

Published by acron.sk