Poctivo postavený drevodom vás musí prežiť!

Chystáte sa stavať nový domov pre svoju rodinu a neviete sa rozhodnúť, aký typ domu zvoliť? Stojíte pred náročným rozhodnutím, no my sa vám ho pokúsime trochu zjednodušiť. Určite si chcete dobu výstavby skrátiť a nasťahovať sa do nového domu čo najskôr. Zároveň si však predstavujete, že váš nový dom bude postavený z kvalitných a trvácnych materiálov, ktoré budú efektívne odolávať všetkým poveternostným vplyvom. Vaše požiadavky vôbec nie sú nastavené vysoko, pretože ak sa rozhodnete pre drevodom, toto všetko sa môže stať skutočnosťou.

dům

Mýty o drevodomoch, ktorým netreba veriť

Ak ste si už niečo zisťovali o drevostavbách, určite ste sa na internete dočítali mnoho nepravdivých informácií. Jednou z nich je, že drevodom má oveľa nižšiu životnosť ako murovaný dom. Toto tvrdenie je rozhodne nepravdivé, pretože drevostavba má približne rovnakú životnosť ako dom z iného materiálu. Na výstavbu je však potrebné použiť kvalitne ošetrené drevo, ktoré rokmi nestratí svoju kvalitu. S tým súvisí aj mýtus, že drevené stavby oveľa jednoduchšie podliehajú rôznym nákazám. Ak je drevo správne ošetrené, nie je sa čoho obávať. Ďalšou nepravdivou informáciou šíriacou sa o drevodomoch je, že sa ťažšie vykurujú. Drevené stavby majú rovnako dobré izolačné vlastnosti ako iné stavby. Závisí tiež od druhu zateplenia domu, no klasický drevodom má pri rovnakej hrúbke obvodových múrov ako pri murovanom dome rovnaké tepelnoizolačné vlastnosti.

Prečo by ste mali chcieť práve drevodom?

Hlavným dôvodom, pre ktorý sa mnoho ľudí rozhodne pre drevodom je rýchlosť výstavby. Ak si objednáte montovaný dom na kľúč, prakticky sa doňho môžete nasťahovať už za pár mesiacov. Okrem toho nie je nutné počas zimy stavebné práce prerušiť, pretože pri výstavbe sú eliminované takzvané mokré procesy, čo neplatí napríklad pri murovaných domoch. Drevostavby sa tiež vyznačujú skvelou akustickou pohodou a odhlučnením. Hluk z ulice tak nebude pre vás žiadny problém a vy si môžete maximálne užiť ticho vo svojej domácnosti. Pri výbere stavebnej firmy však buďte obozretný a dobre si ju overte. Niektoré firmy sa totiž profesionálne iba tvária. Získajte čo najviac referencií od zákazníkov, aby vás pri samotnej výstavbe nemohlo nič negatívne prekvapiť.

domek

Splňte si sen o krásnom bývaní v drevodome a kliknite na našu stránku https://carodreva.sk/.

Published by acron.sk