Učenie je celoživotný proces


Učenie. Mučenie. Škola. Všetkých to čaká, niektorí to majú už za sebou, niektorí pred sebou a niektorí si už ani nepamätajú, aké to bolo. Knihy a ich čítanie, hltanie, učenie poučiek, keď na to pomyslíte, tak vám je zle. A možno niektorým ani nie, pretože máte radi učenie.
Tak aj vy ste si predstavovali, že po škole sa už konečne nič nebudete musieť učiť?

knihy

Tak to ste sa veľmi mýlili. Učenie vás bude sprevádzať po celý život. Školou sa to nekončí, aj keď mnohí kvôli tomu končia príliš skoro školu, aby sa nemuseli už učiť. Ale vtedy to ešte len začína.
Ak chcete ísť pracovať, musíte si naštudovať ako sa robí CV – životopis. Napísať ho následne, podľa toho čo ste si naštudovali. Keď ho máte napísaný, tak ho odošlete a čakáte na odpoveď. Kladnú alebo zápornú. Podľa pozície, na ktorú ste sa hlásili sa musíte na pohovor pripraviť.

Pripraviť sa na otázky, ktoré vás tam budú čakať, zopakovať si určité vedomosti, ktoré by sa vás mohli opýtať. Ak si zamestnávateľ vyberá na základe vašich vedomostí z určitej oblasti, budete si ju musieť poriadne naštudovať, aby ste spravili test.

Ak ste prešli napríklad všetkými troma kolami pohovoru (väčšinou bývajú tri kolá pohovoru) a prijali vás do zamestnania, tak nastúpite v určitý deň do práce.
V prvý deň nástupu do práce vás čaká zaúčanie. Pri tomto zaúčaní sa musíte naučiť nové vedomosti, ktoré budú vašou náplňou práce. Nie všetko sa naučíte prvý deň, zaúčanie trvá dlhšie. Väčšinou vás bude zaúčať zamestnanec, ktorého idete nahradiť.

Často vás zamestnávateľ hneď v prvé dni pošle na školenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Tam sa tiež niečo naučíte a budete musieť spraviť test.
Dnes to už nebýva tak, že keď vás prijali na určitú pracovnú pozíciu tak, že tam ostanete celý život. Dnes vás firmy zvyknú „prehadzovať“ z oddelenia na oddelenie alebo len v rámci oddelenia, a vy sa na každom oddelení naučíte niečo nové, čo bude vašou náplňou práce.

angličtina

Zamestnávatelia svojich zamestnancov zvyčajne posielajú aj na školenia, aby vedeli vykonávať svoju prácu dôkladne a správne. Na týchto školeniach sa tiež niečo naučíte a na konci tiež väčšinou býva test, či ste danú látku pochopili.
Ste prekvapení? Takto to totiž v živote chodí…Tak si dobre rozmyslite, či sa vám chce ísť naozaj pracovať. 

Published by acron.sk