6 najlepších univerzít na svete


Osem týchto univerzít sa nachádza v Spojených štátoch, zvyšok je vo Veľkej Británii.  Hodnotenia, na základe ktorých sú určené najlepšie univerzity na svete

knihovna
 
·         Hodnotenie univerzít sveta z QS
·         Hodnotenie vysokých škôl sveta THE (Times Higher Education)
·         USNews hodnotenie svetových univerzít
 
Tieto hodnotenia, ktoré sú najviac citované na svete, sa zostavujú na rôznych kontinentoch a používajú rôzne kritériá hodnotenia univerzitných aktivít a tieto kritériá klasifikujú rôznymi spôsobmi.
 
Harvardská univerzita
Najstaršia univerzita v Spojených štátoch, ktorá má najväčší počet výnimočných študentov medzi univerzitami na svete. Na Harvarde sa učilo viac ako 40 nositeľov Nobelovej ceny, rovnako ako mnoho politikov (napríklad Theodore Roosevelt a Barack Obama) a obchodníci (napríklad Bill Gates a Mark Zuckerberg).
 
Massachusetts Institute of Technology (MIT) 
 
Univerzita, ktorá sa stala svetovým lídrom v oblasti presných vied a technológií. Práve tu prebieha vyspelý výskum v oblasti prírodných a technických vied. MIT prezentovalo 80 laureátov Nobelovej ceny, rovnako ako mnohých vynikajúcich vedcov, inžinierov a verejných činiteľov, ktorí navždy zmenili náš život.

knihy
 
University of Cambridge 
 
Skutočne legendárna vzdelávacia inštitúcia, jedna z najstarších v Európe. Univerzita Cambridge bola založená v roku 1209 a od samého začiatku sa osvedčila ako vynikajúca univerzita. Žiadna univerzita na svete sa nemôže pochváliť toľkými laureátmi Nobelovej ceny.
 
Oxfordská univerzita
 
Je jednou z najstarších univerzít v Európe a skutočnou pýchou britského vzdelávacieho systému. Medzi vynikajúcimi absolventmi univerzity patria: Lewis Carroll, John Tolkien, Margaret Thatcher a Tony Blair. Inštitúcia starostlivo zachováva svoje tradície a podporuje najvyššiu úroveň vyučovania.
 
University College London (UCL) 
 
Je prvou vzdelávacou inštitúciou otvorenou v Londýne. Od svojho založenia bola univerzita vždy na čele vedeckého výskumu. Medzi absolventmi UCL sú predsedovia Číny a Japonska, ako aj Alexander Bel (vynálezca telefónu), John Fleming (tvorca elektronickej lampy) a Francis Crick (výskumník na štruktúre molekuly DNA).
 
Stanfordská univerzita 
 
Univerzita bola vytvorená s cieľom vzdelávať nielen vzdelaných, ale aj požadovaných absolventov trhu práce. Zameranie na verejný prospech zostáva v Stanforde dodnes. Preto medzi absolventmi univerzity existuje veľa inovátorov a vynálezcov, ktorých myšlienky zmenili náš svet.

Published by acron.sk