Elegantný a zároveň funkčný prvok v interiéri-krb

Krby sú už takmer bežnou záležitosťou, pri navrhovaní rodinných domov sa na nich nezabúda a našli si svoje miesto v interiéroch. Sú obľúbené hlavne vďaka príjemnému teplu, ktoré vydávajú a ktoré sa s tým z bežných radiátorov nedá porovnať. Využívame ich už od jesene, keď sa skracujú dni a ochladzuje sa, no nie ešte natoľko, aby bolo nutné začať s vykurovaním domu radiátormi. V zime obklady na krby potom dopĺňajú teplo a vytvárajú v celom priestore očarujúcu atmosféru. Plamienky ohňa si vás celkom získajú a jeho sálavé teplo oceníte v chladných dňoch jesene a zimy.

Krb je možné postaviť v mnohorakých štýloch, stále bude dominantným prvkom interiéru a bude pôsobiť honosne. Povrchová úprava vyzdvihne jeho majestátnosť a urobí z neho centrum celého priestoru.

Obklady môžu byť z kameňa, mramoru, ónyxu alebo žuly, výber je len na majiteľovi.

blaze-2178749_1920

Kamenné obklady nikdy nesklamú. Vyžarujú eleganciu, podčiarknu dominantnosť tohto prvku a oživia či dotvoria každý interiér. Kameň je materiál, ktorý nie je nutné udržiavať nijakými zložitými procesmi či úkonmi, jeho údržba je celkom jednoduchá.

Obklady z mramoru sú vhodné v tom prípade, ak chcete z krbu urobiť ústredný bod vašej obývacej izby. Zaručia, že sa budete kochať pri každom pohľade na túto mramorovú plochu, a ak jej farebný odtieň prispôsobíte štýlu celého priestoru, vytvoríte si teplo už len na pohľad.

Ónyxové obklady sa v domácnostiach využívajú vo veľkej miere a na mnoho spôsobov. Ich plusom je, že sú k dispozícii v mnohých farebných odtieňoch počnúc bielou cez zelenú, žltú, červenú, odtiene béžovej, hnedej, fialovej a podobne.

Obklady zo žuly dokážu zaujať nielen na krboch, no opláštenie krbu žulou je však dokonalosť sama, dokáže ho premeniť na objekt, pri ktorom sa bude stretávať celá rodina.

IOT1117_OSEAS_01_v2x

Každý z týchto spôsobov povrchovej úpravy krbov je veľmi estetický, ale zároveň spĺňa aj funkciu ochrany okolitých stien pred zahrievaním. Mramor sa javí ako najvhodnejšia možnosť najmä z hľadiska hmotnosti, no trocha viac je náchylnejší na poškodenie povrchu a tiež jeho údržbu, ale keďže hovoríme o obklade, po ktorom sa nechodí, tak udržať jeho povrch vo veľmi dobrom stave by nemal byť problém. Cenové relácie krbov sa líšia podľa typu kameňa či iných materiálov, tým, či si kúpite už hotový krb alebo si ho necháte postaviť na mieru a tiež podľa toho, či ide o stavbu na kľúč. No ak chcete, aby tento dominantný prvok vášho domova bol urobený perfektne do najmenšieho detailu, je dobré jeho realizáciu zveriť do rúk odborníkom, určite sa to oplatí.

Published by acron.sk