Výhody nákupu repasovaného notebooku a PC

Už ste počuli pojem repas? Repasované počítače môžu byť riešením pre tých, ktorí sa snažia ušetriť. Čo to vlastne sú tzv. repasácie a aké má taký nákup ďalšie výhody?

Čo sú repasované počítače

Ako repasované sa dajú zaobstarať počítače aj notebooky. Znamená to, že sa jedná o už použité modely.
Pochádzať môžu napríklad z predvádzacích akcií alebo sa jedná o techniku, ktorú spotrebitelia vrátili v lehote dvoch týždňov. Stroje pre repasovanie sa tiež nakupujú vo veľkých korporáciách, ak tam nastane čas pre obmenu technologického zázemia.
Často to býva napríklad v bankách, tieto inštitúcie si svoje vybavenie v mnohých prípadoch zaobstarávajú na leasing.
Ide tak o zariadenia v dobrom technickom stave. Vykazovať môžu mierne známky opotrebovania a rôzne kozmetické vady ako drobné škrabance. Na funkčnosť repasovaných PC samozrejme nemajú tieto nedokonalosti vplyv.

počítače

Nie je taký nákup riskantný?

Jednoznačne nie, počítače aj repasované notebooky sú pred ďalším predajom konečnému spotrebiteľovi vyčistené a otestované. Prípadne sa chybné komponenty vymenia. Do rúk tiež spotrebiteľ dostáva úplne „čistý“ preinštalovaný operačný systém.
Ak by sa predsa len akýkoľvek problém objavil, má aj na repasované zariadenia kupujúci záruku, a to v zákonnej dĺžke 12 mesiacov. Prípadné reklamácie sa teda riešia štandardne ako u nových zariadení a majú aj totožnú oporu v legislatíve.
Najmä u repasovaných notebookov má nákup celý rad výhod. Všeobecne sa do tohto segmentu dostávajú zariadenia vyšších modelových radov, ktoré sú zamerané na korporátnu klientelu.
Ponúknuť môžu predovšetkým odolné materiály (kovové pánty alebo šasi vyrobené z magnézia) a dobrú kvalitu spracovania, často lepšiu ako u aktuálnych noviniek. Inak by sa samotný úkon repasovania ani príliš nevyplatil.
A pre firmu by celý proces nemal zmysel, ak by neexistovala perspektíva, že už nejakú dobu používané zariadenie ešte vydrží dlhší čas fungovať. Spotrebiteľ sa tak životnosti repasu obávať nemusí.

počítač

Komu sú repasované počítače určené

Aby ste si mohli byť istí, že repasovaný počítač či notebook je pre vás vhodný, mali by ste si byť realisticky vedomí toho, čo od tohto nákupu vlastne očakávate. Repas je výhodnou alternatívou nutne najmä pre toho, kto má obmedzený rozpočet.
V porovnaní s novým modelom zaplatíte až o 60 % menej. Čo je zaujímavé predovšetkým pre záujemcov o notebook. Vzhľadom k tomu, že súčasné lacnejšie notebooky mnohokrát nevydržia ani po dobu zákonnej záruky, môže byť nákup kvalitného zariadenia investíciou za niekoľko desiatok tisíc.
A to je pre rad kupujúcich finančne nedostupné. Faktor vysokej obstarávacej ceny ovplyvňuje aj záujemcov o herný notebook. Od takéhoto prístroja sa primárne vyžaduje vysoký výkon, čo vás pri výbere opäť nasmeruje do tých najvyšších cenových relácií súčasného trhu.
Preto dnes už špecializované firmy ponúkajú aj repasované herné notebooky, ktoré sú znateľne lacnejšie. Jednou z nich je aj inComputer.sk, ktorý ponúka širokú ponuku repasovaných notebookov i stolných PC pre každú príležitosť.

Published by acron.sk