Koniec zbytočnému míňaniu pri bežných nákupoch

Je rozdiel medzi nákupom a nákupmi. Myslím to tak, že niektoré veci si skutočne dokážeme odpustiť, no napríklad od nákupu potravín sme závislí a to aj existenčne. A práve preto tento typ nákupov vykonávame pravidelnejšie, vlastne pomerne často. To je relatívne v poriadku, ale tak úplne v poriadku nie je, ak pravidelne utratíme podstatne vyššiu sumu. Samozrejme niekedy sa nám to môže stať, predsa nebudeme ako strýko Držgroš, ale pokiaľ vyššiu sumu utratíme takmer pri každom nákupe potravín, treba hľadať riešenie. To pritom nemusí byť bolestivé ani namáhavé, vlastne si ani nemusíme sťahovať opasky, stačí len rozmýšľať a prispôsobiť sa okolnostiam. Pozrime sa na 5 spôsobov ako ušetriť pri nakupovaní.

obchod

Nákup si premyslime vopred
Čo máme dnes alebo najbližšie dni v pláne jesť, respektíve pripravovať či variť? S kľudným svedomím si môžeme pripraviť naše obľúbené jedlo a môžeme ho uvariť bez obmedzení, ale zbytočné produkty, ktoré s týmito plánmi nemajú nič spoločné, nekupujme.

nákupy

Nekupujme tú istú vec opäť
Pred nákupom otvorme chladničku a kuchynské skrinky a pozrime sa, či niektorými potravinami ešte náhodou nedisponujeme (kečupom, maslom, korením,…). Načo by sme ich potom kupovali? Ak nad tým budeme rozmýšľať v obchode, nebudeme si úplne istí a danú vec kúpime v podstate zbytočne, len tak pre istotu.

Nezabudnime si vziať vlastné tašky a vernostné karty
Na prvý pohľad detaily, v konečnom dôsledku cesta ako ušetriť a neminúť zbytočne nadrámec. Možno by ste neverili, akú sumu vám povedia pri pokladni, ak si vypýtate náhodnú tašku, ktorá bude zhodou okolností eko. A vernostná karta má takisto viacero úsporných výhod, najmä ak ju berieme so sebou pravidelne.

nakupování

Deti nechajte doma
Síce to vyznelo kruto, ale verte domu, že s deťmi miniete určite oveľa viac. Stačí len, ak budete stáť dlho pri pokladni a dieťa zbadá čokoládky, žuvačky, hračky,… a zrazu je to o 5 eur viac.

Zoberme si spísaný nákupný zoznam
A kúpme iba to, čo je na ňom napísané.

Published by acron.sk