Obliekajte sa v súlade so svojim typom postavy


Aj keď tento článok je mierený predovšetkým pre ženskú audienciu môže byť aktuálny aj pre niektorých mužov. Naše telá existujú v najrôznejších formách a tvaroch. Niekedy preto môže byť ťažké a mätúce nájsť to správne oblečenie pre seba. Kľúč sa nachádza v proporciách a ich zvýrazňovaní oblečením. Predstavujeme vám 7 krokov, ktoré vám pomôžu sa obliekať v súlade so svojim typom postavy:

kravata

1.       Identifikujte svoj typ postavy – Zistite akým typom postavy disponujete. Všímajte si všetky krivky a ako sa napájajú na vaše boky, pás a pod. Kľudne použite aj meter.

2.       Všimnite si či nemáte typ postavy „jablko– Tento typ postavy sa všeobecne nazýva ako „jablko“ apod. Takmer 14% žien má tento typ postavy. Môžete to jednoducho zistiť pohľadom do zrkadla.

3.       Všimnite si či nemáte typ postavy „hruška“– Hruška je protikladom postavy typu jablka. 20 % žien disponuje týmto typom postavy. Spodná časť tela je omnoho väčšia ako vrchná časť.

4.       Všimnite si či nemáte typ postavy „obdĺžnik“– Takmer 46 % žien má tento typ postavy. Vyznačuje sa tým, že pás je rovnakých rozmerov ako boky a zadok.

5.       Všimnite si či nemáte typ postavy „presýpacie hodiny“– Toto je najmenej bežný typ postavy u žien.  Len okolo 8% ženskej populácie má tento typ postavy. Ide o najviac žiadaný typ postavy, ktorý nechá vyniknúť vašim krivkám.

6.       Uvedomte si, že váš terajší typ postavy môže byť modifikovaný stravovaním a cvičením– Ak by ste radi zmenili svoj typ postavy je to jednoduché aj keď to môže trvať dlhší čas a vyžadovať si veľa trpezlivosti. Cvičenie 3 krát do týždňa a úprava jedálnička s vami môžu urobiť divy. Vaše telo sa prispôsobí novým podmienkam a rapídne zmení svoj vzhľad. To je ale len jedna strana mince. Zdravý životný štýl vám prinesie omnoho viac. Za zmienku stojí fakt, že sa budete vo vlastnom tele cítiť omnoho lepšie.

čepice

7.       Uvedomte si, že každý typ postavy si vyžaduje špecifický prístup pri obliekaní– Každý zo spomínaných typov postavy si vyžaduje iný spôsob obliekania. Preto urobte si čas na to aby ste prišli na to čo pre vás funguje najlepšie. Zavolajte si na pomoc kamarátov a kamarátky, ktorým veríte a opýtajte sa na ich názor. Postupne si vytvoríte štýl presne sediaci na mieru vašej postavy, ktorý nechá vyniknúť vašim prednostiam.

Published by acron.sk