Opätky : áno alebo nie?

Nie každá z nás je zrodená pre topánky na obrovských špicatých opätkoch, no každá z nás si vie určite vybrať tie najlepšie a tiež podľa najnovších módnych časopisov. Trend je dnes až príliš dôležitý, a tak naň dbáme, nech sa deje, čo sa deje.

vysoké podpatky

Opätky ? Rozhodne !
Ak meriate málo centimetrov, tento nedostatok sa dá prostredníctvom tohto typu ľahko odstrániť. A nielen to. Dokážu tak predlžiť nohy, že v nich vynikne každá postava. Majú úžasný zoštíhľovací efekt, ktorý vám zaručene dá dole aspoň desať kíl ! A čo sa stane zo ženy, ktorá takto naberie na krásne ? Krásna a sebavedomá žena, ktorá je ešte viacej cieľavedomejšia, než hocikedy predtým. A to len vďaka topánkam na vyššom opätku.

Vedeli ste, že výška zdravého opätku predstavuje 1,5 centimetra ? To značí, že ani baleríny nespadajú do vhodnej obuvi na každý deň. A sú tak pohodlné, však ? Takže ak budete neprestajne nosiť vysoké topánky, nebude to pre vaše nohy ani pohodlné ani správne, čo sa týka zdravotného hľadiska. Najvhodnejšou alternatívou spomedzi týchto dvoch je topánky striedať a vyhýbať sa tak možným rizikám a možným ochoreniam spôsobených nosením nesprávnej obuvi. Už len teraz je drvivé percento ľudí, ktorí majú problémy s chodením, bolesti chrbtice a iné choroby sprevádzajúce jediný symptóm nesprávnych topánok.

tenisky

Nie, ja mám radšej tenisky
Štýl môžete poňať aj v športovejšom slova zmysle, a to vďaka teniskám a iným druhom pohodlnejšej obuvi, s ktorou sa ľahko vyškriabete aj na Lomnický štít. Niektoré ženy si radšej potrpia na ľahšiu a pohodlnejšiu obuv a dajú prednosť zdraviu než kŕčovým žilám. Je jednoduchšie pohybovať sa a aj chodenie je zrazu hračka. Nie každá v nich vie chodiť – aj to by malo byť pri voľbe topánok dôležitým bodom, pretože pohľad na chodiace monštrum žiadny muž veru neocení.
Rozhodne je nutné spomenúť aj fakt, že ženy s problémami ako je napríklad kladivková deformácia prstov alebo vybočenie palcov, by sa im mali radšej vyhnúť. Mnohí ortopédi upozorňujú aj ženy, ktoré trávia v práci veľmi dlhý čas a stáť a chodiť v nich je doslova prehreškom.

Opätky sú jednoducho na niečo dobré a aj zlé, ako takmer každá vec – všetko má svoje výhody aj nevýhody. Riešením je zrejme obuv striedať a vyhnúť sa zdravotným problémom i pocitu nepohodlia.

Doprajte vlasom domáci zábal

Zdá sa Vám, že aj napriek tomu, že svojím vlasom venujete všetku pozornosť nie sú podľa Vašich snov? Vyskúšali ste už väčšinu ozdravovacích kúr a minuli veľké množstvo peňazí bez úspechu? Skúste vitamínové domáce zábaly. Všetko pre krásu Vašich vlasov nájdete v kuchyni. Zvoľte si podľa typu vlasov tú najvhodnejšiu kúru pre Vás.

vlasy

Suché a lámavé vlasy Takýto problém hravo zvládne zázrak menom olivový olej. Kúra je hotová po zmiešaní 2 lyžíc olivového oleja a jedného vajíčka. Túto kombináciu si rozotretie po celej dĺžke vlasov a necháte pôsobiť minimálne pol hodiny. Raz týždenne kúra vlasom prospeje a dokonale ich hydratuje.

Jemné, elektrizujúce vlasy Počuli ste o zázračnom nápoji, o pive? Nie je to nápoj len na pohladenie chuťových pohárikov a zahnanie smädu. Po umytí vlasov si ich prepláchnite pivom a uvidíte ten rozdiel. Ak zmiešate s vajíčkom, vytvoríte masku, ktorú necháte odpočívať na vlasoch minimálne 15 minút. Určite sa Vám odvďačia ich objemom a oslnivým leskom.

fén

Mastné vlasy Rýchlo mastiace sa vlásky pozná väčšina z nás. Ale len málokto vie, že na to pomáha chutné zelenina – mrkva. Skúste ju najemno nastrúhať a nechať na vlasoch minimálne 20 minút raz týždenne.
Problém s lupinami Tento problém dokážete poraziť s obyčajným bielym smotanovým jogurtom. Naneste ho masírovaním na pokožku hlavy a po 20 minútach poriadne vypláchnite. Raz týždenne a lupiny sú čoskoro preč!
Poškodené, rozštiepené vlasy Určite každý z nás si už pochutnal na banáne. No dopriali ste tento žltý zázrak aj Vašim vlasom? Nikdy nie je neskoro to napraviť, postačí len rozmixovať 2 banány na jemnú kašu a naniesť. Banánová bomba prinavráti vlasom život a opraví poškodené končeky. K banánu je vhodné pridať aj lyžicu medu a máte zaručený prostriedok na zlepšenie rastu vlasov.

koupel

Masky na vlasy kúpite už všade, no určite sa kvalitou nevyrovnajú tým domácim. Či už
olivový olej, vajíčka, chutné banány či mrkvička, všetko dodá vlasom požadované vitamíny a uspokojenie. Skúste sa viac inšpirovať aj na stránke.Po vyskúšaní sa už nebudete vedieť vynadívať do zrkadla a budete sa pýšiť svojou korunkou krásy.

Neočakávané trendy, ktoré sa vrátili v roku 2018

Aké oblečenie je teraz na vrchole svojej popularity? Čo nosia ženy zamerané na módu? Prečítajte si náš článok a buďte v trende!
· Všimli ste si, ako pásové tašky naplnili butiky nákupných centier? Neviete o čo ide? Možno Vám bude povedomý ľudový názov „ľadvinky“. Takže teraz sú tieto tašky považované za trend v roku 2018! Avšak módni návrhári nás nijako neobmedzujú ich nosením. Môžete ich dať k šatám alebo len k džínsom.

oblečení

· Populárne „užitočné“ nohavice s veľkým vreckami a pásom pozdĺž nohavíc z roku 2003 sa nám v roku 2018 vrátili! A teraz všetky ikony streetstyle sú okamžite na nich zaťažené a neváhajú si ich kúpiť. V týchto nohaviciach v 90. rokoch bolo možné vidieť takmer všetky hviezdy.

· Okuliare s farebnými šošovkami – ženy sa zamilovali do farebných šošoviek hlavne kvôli Eltonovi Johnovi. Starší si však pamätajú také mimoriadne okuliare vďaka osobnostiam ako :Johnny Depp, Lil Kim a Mandy Moore. Módny dom Chanel v roku 2000 vydal okuliare s červenými šošovkami a potom boli na vrchole svojej popularity. Pre dnešok sú v trende okuliare s takými odtieňmi okuliarov: ružová, modrá, červená, fialová, žltá a tmavozelená.

· Dreváky opäť vládnu módnemu svetu. Upozorňujeme však, že sa trochu zmenili vďaka módnemu talianskemu domu Gucci.

· Móda pre podivné tenisky zažíva v roku 2018 taktiež veľký bum! Predovšetkým móda pre tenisky Balenciaga Triple S sa stala autoritou tejto sezóny.

modelky

· Pamätajte si, v čom ste vo dvore jazdili ako dieťa? Áno, v tej istej vetrovke, ktorá sa líšila svojim objemom a jasnou farbou. Povedzme, že je to jeden z najatraktívnejších kambekov. Avšak, sú medzi nimi nepatrné rozdiely. Nebojte sa však experimentovať!
Máte vo svojej skrini veci pripravené na vyhodenie? Sú to veci o ktorých ste si mysleli, že sa už nikdy nevrátia do módy? Neurobte takú chybu, žeby ste ich vyhodili. Všetko staré je opäť nové a možno by nebolo na škodu prehľadať aj skrine Vašich starých rodičov.

Máte svoj obľúbený trend?


Napriek tomu, že naša doba je typická tým, ako sa neustále menia módne trendy a ako sa stále môžeme pozerať na to, ako sa nosí niečo úplne iné, v poslednej dobe sú prvky, ktoré jednoducho neustále pretrvávajú. Verte tomu, že keď si niečo z toho oblečiete alebo keď sa takto namaľujete o päť rokov, možno nebudete úplne šmrncovné, no napriek tomu sa môžete spoľhanúť na to, že teraz budete trendy. Aj keď sa to napríklad začalo nosiť a bolo to moderné tri roky dozadu. Niektoré veci boli moderné dokonca aj skôr a verte tomu či nie, neustále sa to vracia. Skúste sa však zamyslieť nad tým, čo vlastne teraz nosíte.
 
tvář

Nohavice s vysokým pásom
 
Niečo, čo bolo milované a nenávidené zároveň. Dnes sa niektorí ľudia zvyknú smiať, že v tom dievčatá vyzerajú ako z rozprávky Asterix a Obelix, no napriek tomu to ženám vykúzli naozaj čarovnú postavu, na ktorú je radosť sa pozerať. Verte tomu, že keď sa na túto vlnu naladíte, budete spokojný, že ženy toto stále nosia. Okrem toho je to pre nich aj pohodlnejšie, pretože takto môžu zakryť bruško. A vykúzli to naozaj kráľovský zadok, nech si každý hovorí, čo len chce.
 
Červený rúž
 
Toto je naozaj základ, ktorý by sa mala naučiť nosiť každá žena. Nie je to len o tom, že sa budete cítiť dobre. Je to aj o tom, že to pôsobí priam neuveriteľne sexi a verte tomu, že aj takáto drobnosť vám dokáže vyčarovať krajší deň. Nemyslite si, že to nie je pre vás, červený rúž je pre každú jednu ženu, ktorá si naň trúfne.

svetr
 
Košele
 
Naozaj v akomkoľvek prevedení. Košele sú proste strop, čo sa týka oblečenia a mnohé ženy si ich naozaj veľmi zamilovali. Nezáleží na tom, že mnohé pôsobia ako pánske. Nezáleží na tom, že mnohé ženy si hľadajú cestičku, ako sa im vyhnúť. Je to skutočne neuveriteľne pohodlné, verte tomu. A vyzerá to naozaj sexi, hlavne na ženskom tele. A je to trend, ktorý pretrváva, kam sa len pohnete.

Kamene s modrou krvou


Kúsok kameňa po ktorom túži každá žena – diamant. Lesk a jas z kúsku kamienka dokáže na seba upútať pozornosť všetkých okolo. Malý lesklý kamienok, ktorý je symbolom čistoty, elegancie a v neposlednom rade aj bohatstva. Nie len diamant je drahokamom. Drahokamy sú staršie ako ľudstvo samotné, nikdy nevyšli z módy, stále boli, sú a budú luxusnými doplnkami žien po celom svete.
Do tejto elitnej skupiny kameňov patrí viac druhov nerastov. Možno niektorý z nich máte doma.

šperk

Diamant– biely, priezračný kameň. Cena diamantov sa pohybuje okolo 3000 dolárov za 1 karát (0,2g). Môže to byť aj viac, alebo menej, v závislosti od veľkosti a kvality kamienku (farba, brus, čistota). Vo svete sa objavili ale aj farebné diamanty. Môžete sa stretnúť s diamantmi kanárikovo žltými, ružovými, červenými, zelenými alebo hnedými. V poslednej dobe sú najžiadanejšie ružové diamanty.

Smaragd– zelený priezračný kameň, ktorý svoju farbu získal vďaka obsiahnutému chrómu. Sýto zelený odtieň je najdrahší a najvzácnejší. Nájdu sa aj zeleno- žlté a modro – zelené smaragdy. Ich cena už nie je taká vysoká ako pri zelených smaragdoch. Tieto smaragdy už obsahujú aj vanád, alebo železo a to uberá ich kvalite. Prvotriedny smaragd jedinečnej farby môže byť  drahší ako diamant rovnakej váhy.

diamant

Rubín– jasne červený priezračný drahokam. Rubín je vzácna odroda korundu. Aj keď najčastejšie je červený, nájdete aj ružové, alebo hnedo – červený odtieň. Najvzácnejšia farba tohto kameňa má názov „holubia krv“.

Zafír– najčastejšie má modrú farbu, ale vyskytuje sa aj v žltej, zelenej alebo ružovej farbe. Čím tmavšia farba tým vyššia cena. Zafír je drahší ako rubín – má vyššiu tvrdosť. V tvrdosti mu patrí druhá priečka, hneď za diamantom. Tak isto ako rubín, aj zafír je odrodou korundu (hovorí sa, že zafír a rubín sú bratia).

opál

Drahý opál– tento nerast obsahuje celé spektrum farieb. Trbliece sa všetkými farbami dúhy – opalizuje. Sú biele, priezračné, čierne, ohnivé a sklenené opály. Každý z nich je výnimočný svojou hrou farieb. Práve pre hru farieb je opál zaradený do skupiny drahokamov. Drahé opály sa ťažili svojho času aj na Slovensku. Existuje aj obyčajný opál. Tento druh opálu neopalizuje – nehrá farbami. Preto nie je vhodný do šperkov. 

Top 7 kúskov tejto jari

1. Odhalené ramená
Je to sexy, výnimočné, neodolateľné, príťažlivé. Odhalené ramená sú rafinované a dokonca viac sexy ako hlboké výstrihy, ktoré sú tento rok out.

2. Roztrhané jeansy
Tomuto trendu sme podľahli naozaj famózne. Rýchlo sme si ho obľúbili. Ani neviem prečo. Postupne sa diery z jeansov presunuli aj na shortky, tričká a aj mikiny.

rifle

3. Crop top
Väčšina ľudí dnes žije v ošiali fitness. Fitness strava, fitness jedlo, nápoje, život… Nemáme teda dôvod na skrývanie našich kriviek. Nehanbíme sa za svoje bruško a ukazujeme ho všade. Aj to nás posúva ďalej a podporuje nás to v tom, aby sme sa nevzdali. Trend odhaleného bruška sa presunul až k mikinám. Uvidíme kam sa to až dostane.

4. Odhalený chrbát
S odhaleným chrbtom je to podobne ako s ramenami. Jemné, prijemne, sexy, nič priveľmi vyzývavé. No s týmto trendom prichádza aj podnet na nenosenie podprseniek. Tento trend tu bol kedysi. Keď boli naši rodičia v našom veku. Treba si však dať pozor a byť opatrný, kde túto variantu zvoliť. Nie každý si to môže dovoliť.

5. Rifľové sukne
Tento trend sa k nám opäť vrátil z mladých čias našich rodičov. Je to tajomné, skromné, tajuplné s nádychom retro štýlu, ktorý sa stal našou súčasťou.

sukně

6. Slip-on
Určite si už o nich počula a máš aspoň jeden pár u seba doma. Možno si sa s týmto názvom ešte nestretla. Je to trend, ktorý sa drží v popredí už dlhšiu dobu. Ja osobne ich milujem a mám doma už peknú zbierku. Tento rok nám priniesol najmä metalické farby, ktoré túto obuv ešte viac zdokonalili.

boty

7. Priehľadné topánky
Stretávame sa s nimi čoraz viac. Chvíľku síce ešte potrvá, kým sa tento trend dostane úplne aj k nám. Či už sa jedná o lodičky, šlapky, sandálky, tenisky. Postupne sa dostáva tento štýl všade. Nezabudnite však pri ich nosení na upravené nechty a taktiež pokožku, o ktorú sa treba starať, či je zima a či leto.

Čo nás robí staršími


Ani jedna osoba nežného pohlavia si nedá na seba nič čo ju robí širšou, alebo niečo čo ju urobí nižšou, či vyššou než by chcela….ale prečo si dávame niečo, čo nás robí staršími?

Možno si to ani neuvedomujete, alebo dávate na najnovšie módne trendy, ale nie všetko čo je práve „in“ je pre Vás to pravé orechové. Túžite vyzerať mladšie, aj v 40-tke môžete vyzerať na 30…35 rokov. 

rtěnka

5 módnych prešľapov, ktoré Vás robia staršími.
Okuliare na čítanie–okuliare s malým rámom, posadené na konci nosa Vám pár rokov pridajú. Moderné, štýlové rámy s dioptrickými sklami Vám naopak pár rokov uberú.

Sivé vlasy– farba vlasov „a la babička“ boli nedávno v móde. Pravda je, že táto farba pristane len malému percentu žien v strednom veku. Šedivé vlasy nie sú dobrou voľbou pre mladší vzhľad. Dajte prednosť farbám vlasov, ktoré ladia s Vašou pleťou.

batoh

Vesta – vrstvenie oblečenia tu už bolo, a niekoľko krát sa ešte vráti. Bohužiaľ, vesta nie je práve ten druh odevu, ktorý by ste mali mať vo svojom šatníku. Možno Vám zakryje širšie boky, alebo opticky zúži Vašu mohutnejšiu postavu, no zároveň Vám pridá nejaký ten rok na viac. Vymeňte ju za voľnejšiu bundu, alebo sako.

Pohodlné topánky– najčastejšie siahnete po sandáloch, alebo topánkach na nízkom, alebo žiadnom opätku. Poobzerajte sa v obchodoch poriadne, isto nájdete pohodlné a zároveň elegantné topánky na opätku. Budete vyzerať mladšie a Vaše nohy štíhlejšie.

Kabelky – k istému druhu oblečenia sa kabelky hodia perfektne, uznávam, ale vyberajte si kvalitné kožené kabelky s nadčasovou eleganciou. A určite si zaobstarajte aj malý batoh, ktorý môžete nosiť do mesta miesto kabelky. K džínsom a tričku, alebo inému neformálnemu oblečeniu sa hodí oveľa lepšie ako kabelka.

sledování

A jedna malá rada na záver
Make-up– krikľavo červený rúž Vám urobí takú istú službu, ako keby ste išli von bez neho. Neuberie Vám na pohľad z veku, práve naopak, môže len upútať pozornosť na začínajúcu sa tvorbu vrások na Vašej tvári. To isté platí pre očné tiene. Výrazné a farebné maľovanie Vám pár rokov pridá. Hlavnou úlohou mejkapu je zakryť menšie nedostatky a jemné chybičky krásy, neslúži na to, aby ste si namaľovali na svoju pleť novú tvár.

Móda dnešnej doby


Možno je to zvláštne, ale móda sa nemení tak často, ako si to my práve predstavujeme. Je to spôsobené hlavne tým, že móda sa rokmi neustále opakuje. Každý, kto má viac ako dvadsať rokov si to všíma. Mysleli sme si, že sa nikdy nevráti trend nohavíc v tvare zvonu. A bum, máme to tu ani sme sa nejako nenazdali. Tak o čom to potom je? Je jasné, že najlepšie by sme urobili, keby sme vôbec nič nevyhadzovali a keby sme si nechávali veci, o ktorých sme presvedčené, že sa raz budú ešte nosiť. Niektoré ženy na to majú vyslovene nos. Ale čo my, ktoré nemáme ani len tušenia, čo bude hitom nasledujúcej sezóny?

džíny
 
Je ťažké prísť na to, čo bude moderné ďalej. Ale je jasné, že nechceme utrácať za veci, ktoré neskôr aj tak odložíme do skrine.
 
Jedným z perfektných riešení je nakupovanie v second handoch, kde nájdete úplne čokoľvek. Nie je nič lepšie, ako nájsť v sekáči niečo, čo vyzerá ako nenosené (v mnohých prípadoch ešte aj s visačkou) a kúpiť to za pár eur. Niekomu sa možno nakupovanie v takýchto obchodoch nepáči, no verte tomu, že aj tie najväčšie hviezdy nakupujú práve tu, Nie preto, že by nemali na drahé veci, ale preto, že šetria životné prostredie a takýmto spôsobom účinne recyklujú.

svetr
 
Sledujte, čo bolo moderné v minulosti a čo je moderné teraz. Nezdá sa vám na tom niečo povedomé? Alebo nemáte pocit, že toto ste už raz nosili?
 
V prvom rade si musíme povedať, že teraz je moderné skutočne všetko. Neprevláda len jeden štýl, ktorý sa snažíme všetci zopakovať a napodobňovať, ako to bývalo niekedy. Teraz je skutočne každý z nás originálny a len málokedy stretneme na ulici dve dievčatá, ktoré sú oblečené rovnako. Nie je to spôsobené len nasýtenosťou trhu, ale hlavne tým, že toto je slobodná doba, kedy si môžeme dať na seba čokoľvek a byť skutočne a reálne in. Myslíme si, že práve preto módu dnešnej doby všetci tak veľmi milujú.

Obliekajte sa v súlade so svojim typom postavy


Aj keď tento článok je mierený predovšetkým pre ženskú audienciu môže byť aktuálny aj pre niektorých mužov. Naše telá existujú v najrôznejších formách a tvaroch. Niekedy preto môže byť ťažké a mätúce nájsť to správne oblečenie pre seba. Kľúč sa nachádza v proporciách a ich zvýrazňovaní oblečením. Predstavujeme vám 7 krokov, ktoré vám pomôžu sa obliekať v súlade so svojim typom postavy:

kravata

1.       Identifikujte svoj typ postavy – Zistite akým typom postavy disponujete. Všímajte si všetky krivky a ako sa napájajú na vaše boky, pás a pod. Kľudne použite aj meter.

2.       Všimnite si či nemáte typ postavy „jablko– Tento typ postavy sa všeobecne nazýva ako „jablko“ apod. Takmer 14% žien má tento typ postavy. Môžete to jednoducho zistiť pohľadom do zrkadla.

3.       Všimnite si či nemáte typ postavy „hruška“– Hruška je protikladom postavy typu jablka. 20 % žien disponuje týmto typom postavy. Spodná časť tela je omnoho väčšia ako vrchná časť.

4.       Všimnite si či nemáte typ postavy „obdĺžnik“– Takmer 46 % žien má tento typ postavy. Vyznačuje sa tým, že pás je rovnakých rozmerov ako boky a zadok.

5.       Všimnite si či nemáte typ postavy „presýpacie hodiny“– Toto je najmenej bežný typ postavy u žien.  Len okolo 8% ženskej populácie má tento typ postavy. Ide o najviac žiadaný typ postavy, ktorý nechá vyniknúť vašim krivkám.

6.       Uvedomte si, že váš terajší typ postavy môže byť modifikovaný stravovaním a cvičením– Ak by ste radi zmenili svoj typ postavy je to jednoduché aj keď to môže trvať dlhší čas a vyžadovať si veľa trpezlivosti. Cvičenie 3 krát do týždňa a úprava jedálnička s vami môžu urobiť divy. Vaše telo sa prispôsobí novým podmienkam a rapídne zmení svoj vzhľad. To je ale len jedna strana mince. Zdravý životný štýl vám prinesie omnoho viac. Za zmienku stojí fakt, že sa budete vo vlastnom tele cítiť omnoho lepšie.

čepice

7.       Uvedomte si, že každý typ postavy si vyžaduje špecifický prístup pri obliekaní– Každý zo spomínaných typov postavy si vyžaduje iný spôsob obliekania. Preto urobte si čas na to aby ste prišli na to čo pre vás funguje najlepšie. Zavolajte si na pomoc kamarátov a kamarátky, ktorým veríte a opýtajte sa na ich názor. Postupne si vytvoríte štýl presne sediaci na mieru vašej postavy, ktorý nechá vyniknúť vašim prednostiam.

Móda a snaha o dokonalosť

Móda určuje smer, no nie našu podstatu. Harmónia tela aj ducha je najdôležitejšia. Vyzeráte tak ako sa cítite. Krása vyžaruje z vnútra a žiadna móda vám nezabezpečí, že budete krásny. Jedná sa iba o obal, no podstatný je obsah tohto vonkajšieho prejavu. Mnoho ľudí sa dnes príliš zaoberá zovňajškom a tým ako pôsobia na druhých.
móda půvab
Je v poriadku byť upravený, ale v žiadnom prípade, to nie je priorita. Prioritné sú dôležitejšie veci. Ak je človek vyrovnaný, netrápi ho ako pôsobí na okolie. Keď sa upravíte, lebo chcete na nejakej akcii vyzerať pekne je to v poriadku, no nekontrolujte sa príliš. Práve to, že si chcete raz za čas dopriať pocit, že ste naozaj schopní a upravení o vás prezradí, že v skutočnosti nie ste. Nikdy nie je podstatné aké máte vlasy, či ako ste upravení, kým krása nevychádza z vašej vnútornej podstaty.

Zelená farba vás túto jar upokojí a dodá spolu s hnedou pocit istoty a bezpečia. Prirodzenosť a istota je v móde túto sezónu. Dbajte o seba vždy a bude vám jedno ako na druhých pôsobíte a zároveň sa automaticky a prirodzene upravíte kvôli sebe.

Zrkadlo
Pohľad do zrkadla je dôležitý, no ak sa doň pozeráte občas príliš dlho a príliš často, vysielate signály neistoty a nízkeho sebavedomie.Dajte si pozor na seba, chráňte sa, majte sa radi a keď chcete, upravujte sa aj dve hodiny. Ak idete na dôležitú akciu, svadbu a pod., nič vám v tom nebude brániť. No, keď už budete „priamo v dianí“, žite prítomnosťou a nenechajte sa rozptyľovať svojím výzorom.
dívka v šatech
Nech vám nezáleží na tom, čo si o vás myslia ostatní, iba na tom, čo si o sebe myslíte sami. Každý rok sa trendy menia, prispôsobte sa do takej miery, aby ste boli spokojní a cítili sa dobre. Nikdy zo seba nevytvárajte niekoho, kým nechcete byť. Oblečenie je vaša druhá koža.

Je teda dôležité, aby bolo funkčné, pohodlné a, aby ste sa v ňom cítili sami sebou. Nikoho nezaujme človek, ktorý vyžaruje negatívnu energiu. A práve taká z vás pôjde ak sa oblečiete nepohodlne. Ak ste konzervatívni, nepreháňajte. Iba niečo spestrite. Ak naopak extravagantný, načo sa obmedzovať? Je to na vás.