Nie je móda zbytočná? V čom spočíva jej prínos?

·         Ako si zachovať vlastnú integritu a štýl obliekania v dnešnom svete módy?

Ak sa chcete zapáčiť sami sebe a okoliu zároveň. Nemeňte  sa na niekoho iného z titulných stránok časopisov. Môžete mať vlastný vkus, ktorý sa od názorov okolia líši.
dívka v šatech
Kúpte si šaty, ktoré sa vám páčia, ale zároveň majte v zálohe aj tie, ktoré kráčajú s dobou. V šatníku nech vám nechýbajú reprezentatívne a štýlové kusy. Luxusný a kvalitný slávnostný odev (dnes; metalické potlače a trblietavé jagavé látky), pracovný konzervatívny, vychádzkový odev …

Doprajte si však aj svoje vlastné „výstrelky“, roztopašné a detské bodkované šaty na nedeľnú vychádzku do parku, maškarný kostým, zábavné párty parochne, okuliare a pod.Načo sa zamerať a na čo nie nech vám nediktuje móda, ale vy sami sebe.

·         Jar 2017 – ako sa obliecť a nevyčnievať pritom z davu?
Zelená farba, tzv. „greenery“ – bude ľudí lákať von do prvých jarných dní , keď sa zobúdza príroda. Upokojí a dodá istotu. Ak sa vám nepáči či vám nepristane, zvoľte ju v podobe doplnkov ako sú topánky, kabelka, šperky…

svatební party
·         Kontrasty sa stali veľkým trendom. Ich striedavá farebnosť, ako napr. zelená, fialová a modrá sú zaujímavé. Prirodzenosť a neutrálnosť  v podobe nie príliš prehnanej snahy zapáčiť sa, ale v zmysle slova páčiť sa sebe. Hnedá a orechová farba v prírodných odtieňoch na vlasoch bude na jar „in“.

·         Čipka a bavlna ako stála klasika zostávajú na scéne v béžových odtieňoch aj na rok 2017. 
Dnes módu určuje spoločnosť. Masmédiá a masy. Už to nie je Paríž, mesto módy ako voľakedy, kde trendy vznikali. Módne trendy sa plánujú približne aj dva roky dopredu. Prvoradé sú farby. Tzv. cool and trendy hantingová agentúra vyšle svojich agentov do celého sveta. Títo potom zbierajú prvky, ktoré sú si podobné a majú niečo spoločné.

Dokonca sa takéto prvky zhromažďujú aj z automobilového priemyslu a samozrejme z architektúry. Keď je prieskum hotový.  Zhotovia sa look booky, ktoré sa pošlú svetovým značkám. Tieto značky si z trendov vyberú a následne navrhnú vlastné kolekcie.
Po procese návrhov, dochádza k výrobe kolekcie, ktorá je prezentovaná v svetoznámych módnych domoch.
Noste čo chcete a zároveň sa riaďte aj módou. Kompromis je vždy najlepšie riešenie.

Published by acron.sk