Opätky : áno alebo nie?

Nie každá z nás je zrodená pre topánky na obrovských špicatých opätkoch, no každá z nás si vie určite vybrať tie najlepšie a tiež podľa najnovších módnych časopisov. Trend je dnes až príliš dôležitý, a tak naň dbáme, nech sa deje, čo sa deje.

vysoké podpatky

Opätky ? Rozhodne !
Ak meriate málo centimetrov, tento nedostatok sa dá prostredníctvom tohto typu ľahko odstrániť. A nielen to. Dokážu tak predlžiť nohy, že v nich vynikne každá postava. Majú úžasný zoštíhľovací efekt, ktorý vám zaručene dá dole aspoň desať kíl ! A čo sa stane zo ženy, ktorá takto naberie na krásne ? Krásna a sebavedomá žena, ktorá je ešte viacej cieľavedomejšia, než hocikedy predtým. A to len vďaka topánkam na vyššom opätku.

Vedeli ste, že výška zdravého opätku predstavuje 1,5 centimetra ? To značí, že ani baleríny nespadajú do vhodnej obuvi na každý deň. A sú tak pohodlné, však ? Takže ak budete neprestajne nosiť vysoké topánky, nebude to pre vaše nohy ani pohodlné ani správne, čo sa týka zdravotného hľadiska. Najvhodnejšou alternatívou spomedzi týchto dvoch je topánky striedať a vyhýbať sa tak možným rizikám a možným ochoreniam spôsobených nosením nesprávnej obuvi. Už len teraz je drvivé percento ľudí, ktorí majú problémy s chodením, bolesti chrbtice a iné choroby sprevádzajúce jediný symptóm nesprávnych topánok.

tenisky

Nie, ja mám radšej tenisky
Štýl môžete poňať aj v športovejšom slova zmysle, a to vďaka teniskám a iným druhom pohodlnejšej obuvi, s ktorou sa ľahko vyškriabete aj na Lomnický štít. Niektoré ženy si radšej potrpia na ľahšiu a pohodlnejšiu obuv a dajú prednosť zdraviu než kŕčovým žilám. Je jednoduchšie pohybovať sa a aj chodenie je zrazu hračka. Nie každá v nich vie chodiť – aj to by malo byť pri voľbe topánok dôležitým bodom, pretože pohľad na chodiace monštrum žiadny muž veru neocení.
Rozhodne je nutné spomenúť aj fakt, že ženy s problémami ako je napríklad kladivková deformácia prstov alebo vybočenie palcov, by sa im mali radšej vyhnúť. Mnohí ortopédi upozorňujú aj ženy, ktoré trávia v práci veľmi dlhý čas a stáť a chodiť v nich je doslova prehreškom.

Opätky sú jednoducho na niečo dobré a aj zlé, ako takmer každá vec – všetko má svoje výhody aj nevýhody. Riešením je zrejme obuv striedať a vyhnúť sa zdravotným problémom i pocitu nepohodlia.

Published by acron.sk