Osvetlenie v detskej izbe má byť hravé ako všetko ostatné

Vedeli ste, že to ako zariadite izbu svojmu dieťaťu, vplýva na jeho pozornosť, učenie a celkovú psychiku? Hovoríme najmä o farbách a správnom osvetlení. Príliš pochmúrne priestory v nás vyvolávajú prirodzene pocit úzkosti a zlej nálady. Naopak príliš pestré a krikľavé farby, môžu narúšať našu pozornosť. Naopak správne zvolené farby a ich odtiene, dokážu urobiť s ľudskou psychikou hotové zázraky. Týchto jednoduchých pravidiel, by ste sa mali držať aj pri výbere a umiestnení osvetlenia v detskej izbe.

Dieťa, ktoré sa hrá s plastelínou

Základom je dostatok svetla. Počas dňa, by malo do izby prenikať najmä svetlo prirodzené. Po zapadnutí slnka, však musí nastúpiť technika. Ideálne je, ak zvolíte teplé odtiene bielej. V prípade LED žiaroviek vyberte také, ktoré v sebe neobsahujú modré svetlo. To totiž môže narúšať spánok.

Tak a teraz poďme k spomínaným farbám a hravosti. S LED pásmi ledprodukt.sk viete vytvoriť osvetlenie presne na mieru. Nad pracovný stôl, by ste mali umiestniť pásy v zelených odtieňoch. Zelená farba totiž prirodzene podporuje schopnosť učiť sa. To vaše dieťa ocení pri robení domácich úloh. Koniec koncov to určite oceníte i vy.
Strieborný led pás

LED pásy využijete aj na nočné osvetlenie.Deti by síce pri svetle spať nemali. Ak má však vaše dieťa panický strach z tmy, bohužiaľ neexistuje iné riešenie. Vhodné sú jemné odtiene teplej bielej farby, poprípade i oranžovej, či žltej. Ako sme už spomenuli, určite sa vyhnite modrým farbám a ich odtieňom.
Časť, v ktorej sa dieťa bude hrať môžete podsvietiť fialovými pásmi. Fialová farba podporuje tvorivosť, takže sa hodí aj nad stôl, kde deti maľujú, alebo robia iné ručné práce. Fialové pásy môžete umiestniť aj nad pracovný stôl, kde si deti robia svoje úlohy a skombinovať ich so spomínanou zelenou farbou.
Výborným riešením sú LED pásy, pri ktorých viete meniť farbu. Takto ju budete vedieť zmeniť presne podľa toho, čo bude vaše dieťa práve na danom mieste robiť.

Published by acron.sk