Ovocie, ktoré vám pomôže schudnúť

Čerstvé ovocie je najlepšie ovocie a ešte lepšie chutí ak je od miestnych dodávateľov, preto sa nebojte nakupovať na trhoviskách ale ak náhodou nemáte nič čerstvé po ruke, zaváraniny alebo mrazené ovocie je tiež dobrou alternatívou. Len si overte, že sa v ňom nenachádzajú sirupy a pridaný cukor.
Toto ovocie vám pomôže s vašou figúrou.

maliny

Vodný melón
Toto šťavnaté ovocie je naplnené vodou a nízkou kalorickou hodnotou, čo z neho robí ideálneho kandidáta na zhodenie váhy. Jeho konzumácia vám zaručí, že budete stále hydratovaná a keď máte dostatok tekutín tak vaše telo môže fungovať optimálne. Dostatok tekutín zaháňa pocit hladu, čiže vás už neprepadnú záchvaty žravosti.
Okoreňte si ho niečím štipľavým alebo si vyskúšajte spraviť melónový šalát.

Čučoriedky
Všetky bobule sú pre vás prospešné ale malé čučoriedky sú z nich najlepšie – jedna šálka obsahuje 83 kalórií. Lenže tieto bobuľky obsahujú veľa živín, ktoré vám pomáhajú naštartovať metabolizmus a efektívne spaľovať kalórie. Môžete si z nich spraviť palacinky alebo vyskúšať zdravé raňajky formou smoothie.

meloun

Hrušky
Hrušky majú vysoký obsah vlákniny, ktorá znižuje chuť na jedlo a taktiež vás zasýti na dlhší čas. Taktiež znižujú cholesterol a risk srdcových chorôb. Taktiež môžete vyskúšať spraviť si hruškové smoothie ale nešúpte ju, pretože v šupke sa nachádza väčšina vlákniny.

Jablká
Jablká sú úžasne, môžete ich nakrájať, nastrúhať, jesť len tak, upiecť.. možností je nekonečno. A najlepšie na tom je, že priemerné jablko má len 72 kalórií a neobsahuje soľ alebo tuk a môžete ich zakomponovať do hocijakého jedálnička. Sú jedným z najlepších zdrojov vápnika, čo znamená že vás dostatočne zasýtia a znížia vašu chuť prejedať sa. Dokonca ak zjete jedno jablko pred jedlom, tak toho zjete menej, čiže predídete zbytočným kalóriám. Taktiež vyrovnávajú hladinu cukru v krvi, čo znižuje chuť na sladkosti a čokoládu.

Grep
Ak zjete polovicu grepu pred jedlom, zníži vám to inzulín a hormón, ktorý je zodpovedný za ukladanie tukov, čo vám pomôže schudnúť rýchlejšie. Grepy sú plné vody, čo vás udrží hydratovaných a znižuje chuť na jedlo. Plus obsahujú enzýmy, ktoré spaľujú tuky, a sú zdrojom proteínov, vitamínu C, kyseliny listovej a draslíka.

jablka

Banána
Stredne veľký, trocha zelený banán nakopne váš metabolizmus a zasýti vás. Banán je zdrojom energie a je výbornou maškrtou po cvičení. Zvoľte si banán namiesto energickej tyčinky, tak si budete istý, že jete niečo zdravé. Začnite svoj deň s banánovými wafflami a namiesto arašidového masla si natrite banán.

Published by acron.sk