Pracujte na svojom strachu

Ktovie, kedy sa človek začal prvý raz báť. Prvotný bol asi strach zo smrti alebo z hladu. Ale ktovie, kedy sa začali naše fóbie vyvíjať tak, že sme boli neschopní myslieť. Niektorí ľudia sa tak boja zubára, že sú na liekoch celý týždeň pred návštevou. Druhí ľudia sa nechajú objednávať len od príbuzných, ktorí im zavolajú deň predtým, keď tam majú ísť. Áno, aj toto sú reálne veci, s ktorými sa každý deň stretávame. Bohužiaľ, je to naozaj ťažké nájsť si tú správnu cestu, vďaka ktorej sa už nebudeme musieť ničoho báť. Ale ľudia, ktorí sa boja bežných vecí, s ktorými sa stretávajú každý deň, to majú asi oveľa ťažšie ako my.

pojištění

Keď sa bojíte vody, tak sa vám asi veľmi ťažko chodí aj na dovolenky. Môžete byť len blízko brehu a nemôžete si poriadne zaplávať. Veríme vám, že je to určite ťažké, no dá sa na tom pracovať. Zaplaťte si hodiny plávania, skúste sa na to pozrieť nejako inak. Uvidíte, že bude pre vás oveľa ľahšie ísť na to postupne, no je len na vás, ako na tom začnete pracovať. Čo sa týka strachu zo zubára, na tom sa naozaj dá pracovať len tak, že vás spracuje konkrétne váš zubár.

klepadlo

A ďalej? Ak máte strach z ohňa, nechodievate asi na opekačky a ani nesedíte príliš blízko krbu. No napriek tomu s tým môžete niečo urobiť. Môžete si napríklad zaobstarať poziarne dvere, aj keď to vašu situáciu rieši len naozaj okrajovo. Verte tomu, že na tom viete zapracovať. Nehovoríme vám, aby ste chodievali príliš blízko k otvorenému ohňu, no možno by vám pomohlo aj sedenie so psychológom. Naše fóbie väčšinou z niečoho vychádzajú a niektorým ľuďom pomôže práve to, že vedia, o čo naozaj ide. Keď to zistíte, možno budete oveľa šťastnejší, ako sa vám teraz zdá. Prečo by ste to teda neskúsili? Je to iba na vás. Verte tomu, že budete skutočne šťastný, keď sa toho začnete postupne zbavovať. Bude sa vám žiť oveľa ľahšie.

Published by acron.sk