Spôsobov, ktorými môžete byť odškodnení za meškanie lietadla

Meškanie letu claimcloud.cz nie je príjemné, a preto máte nárok na ospravedlnenie od leteckej spoločnosti. Spôsoby tohto ospravedlnenia môžu byť však rôzne. Rozhodujúcim faktorom je najmä dĺžka vášho letu a taktiež dĺžka meškania.

Osoba v bordovom tričku drží v ruke papierové peniaze.jpg

Peniaze potešia najviac, no nárok na ne nemáte vždy

Na odškodné máte nárok pri letoch, ktorých dĺžka začína na 1 500 kilometroch. Ak doba meškania nepresiahne dve hodiny, ide o peňažnú náhradu v maximálnej výške stodvadsaťpäť eur. Pri rovnakej dĺžke letu a meškaní od dvoch do štyroch hodín, ide o dvestopäťdesiat eur. Ak by ste si na letisku počkali viac ako štyri hodiny, môžete získať taktiež iba spomínaných dvestopäťdesiat eur.

Na takéto sumy máte nárok pri letoch na dlhšie vzdialenosti

Let s dĺžkou od 1 500 do 3 500 kilometrov:

  • Meškanie pod dve hodiny – dvesto eur
  • Meškanie od dvoch do troch hodín – dvesto eur
  • Meškanie od troch do štyroch hodín a dlhšie – štyristo eur

Let s dĺžkou nad 3 500 kilometrov:

  • Meškanie pod dve hodiny – tristo eur
  • Meškanie od dvoch do troch hodín – tristo eur
  • Meškanie od troch do štyroch hodín a dlhšie – šesťsto eur

Ženy, ktoré jedia pizzu a na stole majú poháre s vínom.jpg

Ospravedlniť sa dá aj inak

Letecká spoločnosť môže chcieť vzniknutú situáciu riešiť aj náhradou, ktorá však nie je finančná. Najčastejšou formou býva pohostenie priamo na letisku. Počas celej doby môžete konzumovať jedlá a piť nápoje zadarmo. Môžete taktiež dostať možnosť si zadarmo zavolať alebo napísať email – tieto dve možnosti nie sú dnes až tak atraktívne, pretože každý človek, s najväčšou pravdepodobnosťou vlastní telefón s internetom. Preto sa takýmto riešením radšej naozaj nenechajte odbiť. Niekedy je možno aj lepšie s návrhom konzumácie jedla a pitia zadarmo súhlasiť. Hlavne ak ide o naozaj krátke meškanie alebo let na krátku vzdialenosť. Kompenzácie by ste sa totiž nemuseli dovolať. Tak by ste odišli bez akejkoľvek náhrady za vaše nepríjemnosti.

Published by acron.sk