Sťahovanie do nového


Potrebujete alebo jednoducho musíte sa presťahovať do iného domu či bytu? Dozaista máte už teraz vrásky na čele z toho, aké obrovské množstvo starostí vás čaká a neminie. Ponúkame vám veľmi praktického sprievodcu na to, aby sťahovanie šlo násobne rýchlejšie a ľahšie. Vyhnite sa vďaka nám všetkým komplikáciám, aké vás môžu postretnúť. Na to aby sme sa im vyhli je potrebné pripraviť si a myslieť na niekoľko vecí a to: pripraviť si zoznam vecí na presťahovanie, určiť si presný dátum a čas sťahovania do nového, kontaktovať najbližšie sťahovacie firmy a porovnať si ceny, veľa novinového papiera, silnejšie krabice a vrecia, rukavice.
 krabice s oblečením
Môžme si svoje veci presťahovať svojpomocne s priateľmi alebo využiť služby sťahovacej spoločnosti. Všetko má samozrejme svoje výhody aj nevýhody. Zatiaľ čo svojim priateľom zaplatíte len pivo a poďakujete za pomoc, tak spoločnosť špecializovaná na takéto služby vás môže stáť až niekoľko stoviek eur. Na druhej strane sa však tiež môžete dostať do veľmi nepríjemnej situácie, kedy vám váš priateľ na ktorého ste sa spoliehali zavolá na poslednú chvíľu že nemôže prísť. Z tohto dôvodu je sťahovacia spoločnosť omnoho spoľahlivejšia, pretože sa s ňou viete presne dohodnúť na čase a dátume sťahovania.
tři kufry 
Pokiaľ máte v byte stredne veľké množstvo nábytku, stačí si objednať len dvoch pracovníkov. Na väčší byt by bohate mali postačiť tri až štyri osoby. V konečnom dôsledku to môže dokonca vyjsť aj lacnejšie.
 
Pri balení je potrebné poriadne zabezpečiť krabice, do ktorých budete vkladať menšie predmety. Najlepšie je zohnať ich v obchode. Čas sú peniaze a preto radšej stavte na väčšie krabice, pretože s menšími by sa museli niekoľkokrát vracať. Krabice by tiež prirodzene nemali byť príliš ťažké. Samozrejmosťou je všetky krehké veci obaliť dôkladnev novinovom papieri. Spodnú časť krabíc je dobré zalepiť lepiacou páskou. Zabránime tým nepríjemným situáciám ako napríklad že by nám obsah krabice vypadol a možno sa aj poškodil kdesi na schodoch.
 kamion na silnici
Po presťahovaní sa, skontrolujte starý byt či tam nenájdete ešte niečo čo ste zabudli. Samozrejme tiež nezabudnite upovedomiť rôzne inštitúcie o zmene pobytu.

Published by acron.sk