Nejakú tú dobu sa mladé páry ponáhľajú so spoločným bývaním. Či už pred alebo po svadbe. Mnohokrát sa však púšťajú do neprebádaných vôd, celkom bez pomoci. Bývanie s partnerom nie je rovnaké, ako bývanie s priateľmi na internáte a už vôbec nie ako s rodičmi. Teraz sa naozaj budete musieť venovať záležitostiam dospelým bez výhovoriek. Veď kto by sa chcel pred svojou láskou znemožniť?
Najčastejšie chyby
Ako prvé sem môžeme zaradiť to, že sa nenasťahujete do celkom nového, ale jeden k druhému. Nie je to veľmi vyhovujúce a po čase aj neznesiteľné. Malý priestor a to málo, čo zostane nie je ani zďaleka dosť pre druhého. Musíte počítať s tým, že spolu budete bývať niekoľko rokov v spoločnom byte, preto vyberajte nový, ktorý by zohľadnil požiadavky oboch.
Ďalším problémom je nedostatočné vymedzenie priestoru. Nemôžete sa niekam nasťahovať a pri tom si nerozdeliť úložný priestor. Predpokladajme, že sa tam sťahujete so všetkými svojimi vecami. Ak si ponecháte niekoľko skríň, ktoré budú spoločné pre oboch, verte, že po čase z toho nebude len neporiadok, ale aj zopár hádok. Snažte sa im vyhnúť tak, že každý si donesie do nového bývania niekoľko kúskov svojho nábytku, ktorý bude len pre jedného.
S čím rátajte
Aj keď sa vám teraz zdá partnerský život ako super nápad, po čase sa budete chcieť zregenerovať a zrelaxovať. Preto nesmiete zabúdať, aby ste si vytvorili pokojné hniezdo lásky, v ktorom sa budete cítiť ako doma. To znamená, že budete mať priestor pre seba , keď si budete chcieť v pokoji prečítať knihu, či zacvičiť. Nespoliehajte sa, že keď bude vás domov pozostávať z jedinej izby, že vám to bude stačiť. Aj keď vo vzťahu spolu všetko zdieľate, nezabudnite na seba a na chvíľku pokoja pre oboch.
Kuchyňu a obývaciu miestnosť tiež voľte podľa toho, že sa tam budete pohybovať viacerí. Zabudnite na pranie u rodičov, či na to, že si objednáte obed niekoľko dní po sebe. Teraz potrebujete jednoducho funkčnú domácnosť. Mnoho ľudí s tým ide do spoločného bývania a málo z toho upustí.