Aj z mála veľa


V dnešnej dobe vyskočili ceny bytov veľmi vysoko hore oproti minulosti. Zvýšili sa takmer 3-násobne. A každým rokom stúpajú vyššie  a vyššie. V tomto články vám prezradím pár typov na to, ako si spríjemniť bývanie.

1.     FARBY
Sú určite prvým prvkom, ktorý si každý všimne. V menších priestoroch si nesmieme dovoliť tmavé farby. Našou snahou je priestor zväčšiť čiže presvetliť. Mali by sme teda voliť farby ako napríklad biela, krémová, kávová, jemne sivá. Teda rôzne svetlé odtiene.

barva

2.     SVETLO
Ako sme už spomínali v bode predtým svetlo. Svetlo je to čo náš malý bytík potrebuje. Svetlo, svetlo a ešte raz svetlo. Veľa svetla. Presvetliť môžeme miestnosti veľkými oknami, čo nám umožní prístup väčšieho množstva vzduchu a urýchli vetranie.  Veľmi moderné sú v dnešnej dobre obrovské francúzske okná. Milujem ich. No kto ich nemiluje? Sú jednoducho úžasné…
Svetlo v podobe elektriny, a teda lámp. Tie sú tiež od výmyslu sveta. Čím viac ich ale je tým ťažšie je si vybrať, no čím viac ich budeme mať, tým viac si ich môžeme povyberať z tých nádherných kúskov v obchodoch.

zrcadlo

3.     ZRKADLO
Neverili by ste, ale zrkadlo  v optickom zväčšení bytu bude naším priateľom. Či už zvolíme stojaté alebo ležaté je to úplne jedno účel máme ten istý. Priestor na okolo sa v zrkadle odráža, a tak máme pocit väčšieho priestoru. Pozor však opäť na farby rámu!

gauč

4.     Nábytok
Je nám už určite jasné, že farba pôjde na prvé miesto. To áno. Musíme si uvedomiť, že v malom byte je málo miesta a to práve potrebujeme na kopu našich vecí. Ako ho ale získať? Je veľmi dôležité, aby sme našli miestnosti kde rafinovane ukryť čo najviac vecí. Kde sa to všetko schová. V tomto prípade sú vhodným riešením vstavané skrine, teda skrine na mieru. Sami si ich navrhneme a dokážeme ich využiť 100%tne. Do menších miestností je vhodný menší nábytok a samozrejme svoju úlohu hrá aj jeho správne rozmiestnenie. Ak si nie ste istý určite vám pomôže aj kamoška. Čím viac ľudí, tým viac nápadov a riešení.
 
Toto bolo pár typov ako na to. Ostatné je na vás. Dúfam, že ste sa dozvedeli niečo čo vám pomôže. Každý máme iný vkus. Každý chceme mať svoje malé kráľovstvo čo najkrajšie  podľa svojich predstáv. Na to netreba zabúdať. 

Published by acron.sk