Čína dobyla internetový trh!


Pokiaľ chcete kúpiť veci do domácnosti, elektroniku, športové vybavenie, oblečenie či bižutériu za lacný peniaz, nemusíte navštíviť čínskeho predajcu za rohom. Môžete si to objednať rovno od výrobcu za výrazne nižšiu cenu priamo z ich rodnej zeme – Číny!
prodejní stánky
Ako je to s prepravou?
Najpoužívanejším spôsobom dopravy je ekonomická trieda. Takmer všetky obchody túto možnosť ponúkajú a do celého sveta ňou posielajú zásielky. Pýtate sa koľko to stojí? Doprava cez celý svet? Odpoveďou je nič. Je zadarmo. Pekne zabalené v bublinkovej fólií a obálke Vám pošlú Vašu objednávku a to zadarmo, prípadne za pár centov. Jedinou nevýhodou je, že čakacia doba je minimálne 3 týždne, len zriedka to je skôr. No keď túto porovnáme so slovenskou poštou, ktorej niekedy trvá týždeň prejsť asi 500 kilometrovú republiku, tak pol sveta za 3 týždne nie je veľa.
obchod ebay
Ktoré obchody sú najlepšie?
1.       AliExpress – u nás najznámejší vyhľadávač predajní. Pekný a prehľadný dizajn, najnovšie aj s mobilnou aplikáciou.
2.       eBay – vo svete asi najznámejší vyhľadávač, skôr ekvivalent nášho Bazošu, ale rovnako tu nájdeme aj čínskych predajcov. Vhodný na nakupovanie prostredníctvom aukcií a použitého tovaru. Najviac využívaný v USA.
3.       DealExtreme –podobný vyhľadávač. Prevažne elektronika.
4.       Light In The Box  –   obchod zameraný na oblečenie a módne doplnky.
5.       EachBuyer –mix tovaru – oblečenie, šperky, doplnky, elektronika…
 
Je ich omnoho viac a každý ponúka niečo iné. Ale ako máme záruku, že neprídeme o peniaze a dostaneme svoj tovar? Pri registrácií si vytvoríte konto, kde zadáte platobnú kartu, ktorou sa platia všetky objednávky. Stránky poskytujú zákaznícku ochranu.
košík na internetu
Pokiaľ tovar nedôjde, predajca je povinný nahraď ho buď vrátením peňazí alebo poslaním druhého tovaru. Osobne mám skúsenosti, že keď tovar neprišiel, čo sa stalo asi 2-krát, napísal som im a na druhý deň mi odpísali, ktorú možnosť chcem a oni sa podľa toho zariadia. Je dôležitá zákaznícka odozva a hodnotenie, takže si nemôžu dovoliť mať zlé meno a vždy vyhovejú zákazníkovi. Inak by to mohlo znamenať koniec ich obchodu.
Taktiež sa tu objavujú stále nové zľavy a produkty, o ktorých ani nevieme. Preto stačí hľadať a nakupovať úžasné veci!

Published by acron.sk