Aby sa vám lepšie spalo


Spánok potrebujeme všetci a potrebujeme ho dostatok. Je dôležitý nie len preto, aby sme boli zdraví, ale aj preto, aby sme sa cítili celkovo psychicky dobre. Už predsa určite vieme, že všetky fyzické problémy vychádzajú z vnútra, teda z našej psychiky. Čo teda najviac vplýva na (ne)pohodlie nášho spánku?

spánek

·         Máte v izbe príliš teplo, alebo príliš veľkú zimu? Tak či onak, ani jedno nie je úplne správne. Ideálne sa nespí ani v jednom, veľmi vysoká teplota spôsobuje ťažké zaspávanie a tiež časté prebúdzanie, ak sa teda túžite ničím nerušene vyspať, odporúčame izbu udržiavať skôr chladnejšiu. Ideálna teplota na spánok je okolo 15- 20 stupňov Celzia.

miminko
 
·         Aj vaše myšlienky potrebujú spánok. A teda najväčšou chybou, ktorú ľudia pri zaspávaní robia je to, že im nedajú pokoj. Určite sa vám už nie jeden krát stalo, že ste nemohli zaspať, pretože ste museli neustále na niečo myslieť a premietať si veci z celého dňa. Keď neprestajne zamestnávate svoj mozog, len ťažko sa vám môže podariť zaspať. Na to, aby ste riešili svoje myšlienky a plne sa im oddávali máte koniec koncov celý deň, preto sa pokúste pri spánku vypnúť, aj hlavička si totiž potrebuje oddýchnuť.

anděl
 
·         Stres je najväčším nepriateľom nie len celej vašej bytosti, ale najmä vášho ničím nerušeného spánku. Úzko súvisí s neustále pracujúcimi myšlienkami, lenže v tomto prípade sú ešte aj negatívne. Čistá pohroma! Stres spôsobuje dlhý rad nepriaznivých prejavov na náš psychický aj fyzický zdravotný stav ako napríklad: zvýšenie krvného tlaku, časté močenie, oslabenú imunitu, bolesti svalstva a končatín, ale aj podráždenosť, nervozitu, úzkostne stavy, paniku, trému a v neposlednom rade aj spomínanú nespavosť. Ako mu teda predchádzať? Zbaviť sa stresu je beh na dlhú trať a dá sa považovať za veľkú chorobu dnešnej doby. Stres je najmä o vašom vnútornom rozpoložení a teda, je nutné uvedomiť si, že každý problém je riešiteľný a aj všetko zlé raz pominie. Myslite na svoje zdravie a starajte sa oň najlepšie ako viete!

Published by acron.sk