Pekné veci ktoré môžete urobiť pre svoju mačku


Udržiavajte zúbky Vašej mačky pekne čisté
 
Osem z desiatich mačiek starších ako 3 roky má problémy so zubami a ďasnami. Keďže mačičky dostávajú zubné kazy rovnako ako ľudia, niektorí veterinári odporúčajú čistiť zuby mačiek, ale ak myšlienka čistenia zúbkov Vašej mačky je pre Vás desivá a bojíte sa, že Vás pokúše alebo podriape, skúste sa poradiť s veterinárom ktorý Vám poradí rôzne iné alternatívy.

kočka
 
Udržujte svoju mačku aktívnu so správnymi hračkami
 
Asi 60 percent domácich mačiek malo nadváhu alebo obezitu v roku 2017. Mali by ste im zaobstarať správne hračky ako je napríklad vtáčik na naháňanie. Je to vlastne hračka v podobe vtáčika pripevnená na paličke s lankom. Môžete sa hrať s mačkou alebo nechať to pripnuté na zemi a môžete si užívať ako sa v mačke prebudia lovecké inštinkty. Je to dokonalý spôsob ako si mačka precvičí svoje kĺby a zhodí pár kíl.
 
Pravidelne češte svoju mačku
 
Mačky strávia okolo 30 až 50 percent svojho čistením samých seba ale to neznamená, že im nemôžete trochu pomôcť a vyčistiť ich kožuch od vypadanej srsti. Jej srsť bude hebkejšia, lesklejšia a nebude toľko vypadávať. Poďakuje sa Vám lebo nebude mať toľko srsti v papuľke a aj Váš koberec sa Vám poďakuje.
 
Kúpte Vašej mačke účastnú novú posteľ
 
Mačací nábytok nemusí byť vždy v leoparďom vzore, alebo nemusí mať veľkú kožušinu alebo trblietky. Stačí ak to bude pohodlné pre Vášho miláčika a taktiež bude bonus ak nájdete spojenie postele a niečoho po čom sa môžu šplhať a hrať.

relax
 
Vezmite svoju mačku ku veterinárovi na pravidelnú prehliadku
 
Dokonca aj keď Vaša mačka pôsobí, že je energická alebo je len lenivá, (u mačiek sa to prekrýva v pravidelných intervaloch) odporúča sa chodiť s mačičkou na pravidelné kontrolu ku Vašemu zverolekárovi. Vďaka tomu môže odhaliť rôzne ochorenia ktoré by ste si nevšimli alebo je dobre oboznámiť veterinára s každou zmenou správania. Odborníci odporúčajú, aby sa zvieratá staršie ako 7 rokov chodili ku veterinárovi raz ročne a staršie domáce zvieratá na polročnom základe v závislosti od ich individuálnych potrieb čo sa týka zdravia.

Published by acron.sk