Vítajte doma

Kúpili sme si dom, zariadili sme si ho podľa svojich predstáv, ale niečo tomu chýba. Vdýchnuť dušu vášmu bývaniu potrebuje veľmi málo. Určite ste si zariaďovali svoj nový domov v štýle, ktoré vám najviac vyhovuje. Vaše nové bývanie potrebuje aby ste mu vdýchli svoju vlastnú pečať. Nie nadarmo sa vraví, že domovom sa stáva dom až keď si ho zútulnite. Ako si môžete svoj domov zútulniť?

jídelna

Ako na kuchyňu
V kuchyni každá gazdinka trávi veľa času. Dizajnovo sa určite odlišujú od nášho vkusu, štýlu. Určite však nič nepokazíte ak si do kuchyne zavesíte obraz, na stôl položíte misu z ovocím, vázu s kvetmi a na okennú parapetu umiestnite bylinky alebo izbové kvety. Prekážkou nie je ani krátka záclona alebo závesy farebne zladené s interiérom.

apartmán

Čo s obývacou izbou
V obývačke rodina trávi spoločný čas buď s priateľmi alebo rodinnými príslušníkmi. Určite jej stredobodom je sedačka, televízor a konferenčný stolík. V súčasnosti býva niekedy prepojená s kuchyňou a je doplnená o jedálenský kút. V obývačke vám teplo domova vám pomôžu vykúzliť vankúšiky, ktoré farebne doladíte k interiéru, a položíte si ich na sedaciu súpravu, alebo kreslo. Na podlahu si môžete položiť koberec. Použite záclony, závesy. Svoju úlohu pri útulnom priestore hra aj osvetlenie priestoru. Použite malé lampy alebo sviečky, ktoré sa dopĺňajú zo zariadením. Vyberte si drobné doplnky ako vázy, rastliny, fotografie rodinných príslušníkov vo vhodne zvolenom ráme, obrazy, knihy.

Izby pre deti
Naše ratolesti určite privítajú hrací koberec plný farieb. Policu na hračky, košíky, vankúšiky, teplú deku, sedací vak, závesy alebo záclony s detskými motívmi so svojimi obľúbenými hrdinami alebo s obľúbenou činnosťou.

obývák

Chodba
Tvorí vstup do našich domovov. Často tvorí iba odkladaciu miestnosť. No aj chodba môže byť útulná. Skúste Postaviť na chodbu vysokú vázu s dekoráciou alebo zelenú rastlinu. Obraz alebo súbor obrazov, drobné bytové doplnky, koberec, ktorý bude tvoriť prechod k iným miestnostiam v dome alebo byte.

Published by acron.sk