Účinný pomocník v domácnosti


Existuje mnoho čistiacich prostriedkov, od výmyslu sveta, každý je určený na niečo iné.  Ale je to všetko potrebné?
Takmer v každej domácnosti nájdeme rôznych pomocníkov, ktorí sa dajú využiť pri čistení, v záhradke, v kúpeľni, dokonca aj v kozmetike a liečení. Patrí medzi nich napríklad ocot, čaj, cukor, soľ, kečup a citrón. Asi najužitočnejšia je sóda bikarbóna.

Vie si poradiť s neodtekajúcim umývadlom alebo drezom. Postačí do odtoku nasypať šálku sódy bikarbóny, zaliať octom, nechať pôsobiť a potom zaliať horúcou vodou.

lavor

Hrnce, ktoré si už nejaké tie roky odslúžili, môžu tiež vyzerať ako nové, ak ich vyčistíte pomocou sódy bikarbóny. Takisto vráti bielosť vášmu riadu.
Deti sa radi vyšantia kreslením pastelkami po stenách. Jednoducho to vyriešite, ak na vlhkú hubku nasypete sódu bikarbónu a stenu očistíte.
Poradí si aj so zašednutými špárami medzi obkladačkami. Stačí, ak zmiešate sódu bikarbónu s vodou, hmotu nanesiete hubkou alebo kefkou do špár, necháte niekoľko minút pôsobiť a potom zotriete, znova hubkou alebo kefkou. Nakoniec obkladačky umyte vodou.

Dokáže vyčistiť aj matracekoberce. Nasypte ju na povrch, ktorý chcete čistiť, chvíľu nechajte pôsobiť a povysávajte. Zbaví ich dokonca aj zápachu a zatuchnutosti.

Odstráni aj mastnotu zo sporáka a riadu, ktorý zároveň vyleští.
Absorbuje všetky pachy z ovzdušia, ale aj z chladničky, skrine, práčky, smetného koša, auta a topánok.

S jej pomocou zmiznú aj škvrny zo šiat alebo porcelánu.
V kúpeľni zanechá batérie žiarivo lesklé. Zmiešajte sódu bikarbónu s octom, potrite zmesou batérie, nechajte pôsobiť a nakoniec umyte vodou.
Rezané kvety vydržia dlhšie, ak do vody nasypete trošku sódy bikarbóny.
Pridáva sa aj do pečenia, ako náhrada droždia.

soda

Sódu bikarbónu môžete využiť naozaj všade, na vlasy, napríklad ako suchý šampón, alebo proti vypadávaniu, pri vytváraní masky na tvár, pri ošetrení nechtov alebo v spojení s inými prísadami ako liek. Vyskúšajte a presvedčte sa o všestrannosti tohto pomocníka.

Published by acron.sk