Tipy na učenie


1. Urobte si štítky

Asi najjednoduchší a najstarší spôsob, ako sa niečo naučiť je jednoznačne robenie štítkov alebo aj plagátikov. Napíšete si na nich najdôležitejšie informácie alebo piktogramy, ktoré vám pomôžu rozpamätať sa na učivo. Veľa ľuďom pomáha aj to, keď si všetky tieto plagátiky či štítky rozmiestnia po celom dome. Kedykoľvek sa niekam v byte pozriete, budete vidieť učivo, ktoré si chcete zapamätať. Je to možno pracnejšia robota, ale určite veľmi účinná (veď preto ju stále používajú generácie študentov). Môžete nám veriť, že sa vám to osvedčí.

soustředěná dívka

2. Spánok, spánok a spánok

Kvalitný spánok je základom toho, aby ste si všetko zapamätali. Aj keď mnohí študenti praktizujú to, že dva dni pred testom či skúškou nespia a snažia sa všetko dostať do hlavy za pár hodín. To však vôbec nie je dobre. Práve počas spánku sa informácie, ktoré ste sa cez deň naučili dostávajú do hlbšieho povedomia, čiže si to môžete kedykoľvek počas testu vybaviť. Ak, samozrejme, nedostanete okno alebo rovno balkón, kedy sa vám nevie vybaviť absolútne nič.

nabírání znalostí

3. Nájdite si vhodné miesto

Nie je nič horšie, ako keď si neviete nájsť pokojné miesto, kde by ste mohli študovať. Vtedy ste z toho nervózny a znervózňujete aj svoje okolie. Potrebujete si nájsť svoje miesto, kde sa budete vedieť stopercentne sústrediť a nebudete mať problém zapamätať si aj ťažké učivo. Keď také miesto nájdete, určite sa ho držte. Keď si zvyknete na jedno miesto a nebudete ho meniť, váš mozog si to miesto bude automaticky fixovať s učením.

noční čtení

4. Striedajte učenie s niečím príjemným

Nie je dobré ani to, keď celé hodiny sedíte nad knihami či skriptami a nič iné nerobíte. Občas potrebujete aj vypnúť, takže nezanedbávajte pauzy. Ako ich využijete, je len a len na vás. Či už sa rozhodnete, že budete na odreagovanie pozerať filmy či seriály, alebo sa rozhodnete pre lepšiu alternatívu, ktorou sú prechádzky.

Published by acron.sk