Zistite benefity života so psom

Spolubývanie s týmito domácimi maznáčikmi prináša množstvo výhod, či už z psychického ale i zdravotného hľadiska. Čudujete sa? Pripravili sme pár dôvodov, ktoré sú i vedecky podložené.

pes

  1. Budete chorí menej často

Naša spoločnosť je z každej strany obklopovaná reklamami na čistenie domácností, dezinfekciu a je uznávaná myšlienka, že treba neustále čistiť priestory ktoré obývame. Avšak často krát ide o prehnané čistenie a ničenie užitočných baktérii pre ktoré je spolužitie s nami prirodzené. Mať psa v dome znamená, že do domu sa dostáva viac rôznorodých baktérií a jedna vedecká štúdia zistila, že ľudia so psami zrejme ochorejú menej často a menej ťažko ako ľudia – najmä deti – s mačkami alebo bez domácich zvierat.

  1. Budete odolnejší na alergie

U ľudí ktorí vyrastajú v dome so psom je menej pravdepodobné, že sa im v priebehu života vyvinú alergie. Tieto výhody môžu začať už počas tehotenstva. Štúdia z roku 2017 publikovaná v časopise Microbiome zistila, že nastala výmena baktérii medzi ženami, ktoré žili s domácimi zvieratami (prevažne psami) počas tehotenstva a ich deťmi. Testované deti mali dve baktérie ktoré znižujú riziko bežných alergií, astmy a obezity a mali menšiu pravdepodobnosť vzniku ekzému.

  1. Vaše srdce bude v lepšom stave

Vlastnenie psa sa zdá byť vhodné pre zdravie srdca. Čínska štúdia z roku 2017 našla spojenie medzi vlastnením psov a znížením rizika ochorenia koronárnych artérií, zatiaľ čo iné štúdie ukazujú, že majitelia domácich zvierat majú mierne nižší cholesterol a je pravdepodobne že prežijú infarkt.

štěně

  1. Budete sa viac hýbať

Vďaka nim sa musíte prekonať a ísť na prechádzku i niekoľko krát denne. To znamená, že mnohí majitelia psov vykonajú 30 minút cvičenia denne, čím znižujú riziko kardiovaskulárnych ochorení.

  1. Budete šťastnejší

Je menej pravdepodobné, že budete trpieť depresiou. Keďže starostlivosť o zvieratko si vyžaduje rutinu a núti vás, aby ste ostali aspoň trochu aktívni, máte väčšiu pravdepodobnosť interakcie s ostatnými. Dokonca aj samotný pohľad na vášho domáceho maznáčika zvyšuje množstvo oxytocínu v mozgu.

Published by acron.sk