Aká veľká zmena čaká tohtoročné hokejové majstrovstvá?

Na Slovensku sa v máji tohto roku uskutočnia už druhé majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré budeme mať možnosť sledovať naživo v našej malej krajine. O usporiadanie najväčšieho hokejového sviatku roka sme bojovali proti Švajčiarsku, ktoré sa nakoniec kandidatúry vzdalo. Nič teda nebránilo tomu, aby sme sa na mesiac stali mekkou hokejového diania vo svete.

hokej
 
Iba pripomenieme, že slovenskí hokejisti odohrajú zápasy skupinovej fázy v Košiciach v rámci skupiny B. Okrem verných fanúšikov bude fandiť určite aj nový maskot – medveď Macejko, ktorého meno vyberali samotní Slováci prostredníctvom sociálnych sietí. Vo svojej “kariére” maskota tak nepokračuje Goooly, ktorý mal premiéru na prvých majstrovstvách organizovaných na Slovensku.
 
Okrem maskota je prichystaná ešte jedna veľká novinka
Tento rok bude mať premiéru zavedenie nového pravidla, ktoré upravuje rôzne scenáre posledného stretnutia turnaja. Doteraz platil všeobecne zaužívaný model, ktorý po nerozhodnom výsledku nariaďoval 5-minútové predĺženie. V prípade, že počas predĺženia nepadol rozhodujúci gól, nasledovali samostatné nájazdy. Práve tie boli terčom častej kritiky zo strany hokejovej odbornej verejnosti, a to i napriek tomu, že nepochybne išlo  o napínavé a divácky pútavé rozuzlenie.

zápas
 
Čo vyčítali hokejoví znalci samostatným nájazdom?

  • veľká miera náhody
  • absencia taktického myslenia
  • nekomplexnosť rozhodujúcich schopností

 
Čo sa zmení?
Pilotne bude v najbližšom ročníku turnaja odskúšaný variant predĺženia s troma korčuliarmi, ktorý bude v skupinovej a vyraďovacej fáze trvať 10minút, potom budú nasledovať samostatné nájazdy.
 
Rozhodnutie duelu formou “lotérie”, ako často nájazdy nazýva hokejová verejnosť, nebude možné vo finálovom stretnutí. Po zmene pravidiel bude finálové predĺženie trvať nie 10 minút, ale dovtedy, kým nepadne rozhodujúci zlatý gól. Po šampionáte sa definitívne rozhodne, či tohtoročná novinka ostane súčasťou pravidiel herného systému majstrovstiev sveta. A ako vidíte nové pravidlo vy?

Published by acron.sk