Zoznámenie sa s Twitchom


                Ak ste o tom nepočuli, tak je čas to zmeniť! O čo vlastne ide? Je to streaming platforma, čiže live video. Bola založená v roku 2011 a celé to beží na stránke Twitch.com. Zameriava sa prevažne na videohry alebo vysielanie eSports, no rozhodne to tam nekončí môžete tam nájsť mnoho iných vysielaní, ako sú napríklad varenie, workout alebo aj rozhovory. Celý tento obsah sa dá sledovať buď naživo alebo neskôr si to môžete pozrieť aj v zázname.
papírové peníze
                Najväčšou výhodou Twitchu je predovšetkým živý prenos, a preto sa to veľmi často využíva na turnaje svetového formátu ako sú napríklad Katowice. Čiže najslávnejší turnaj konajúci sa v Poľsku vo videohrách, ktoré sledujú milióny divákov.
A ak sa zamýšľate nad tým či môžete vysielať aj vy, tak odpoveď znie áno. Jediné čo k tomu potrebujete je počítač a dobre internetové pripojenie, hlavne upload. Prípadne je vhodné mať aj webkameru a mikrofón, no nie je to nutnosť, mnoho ľudí totiž vysiela aj bez mikrofónu alebo webkamery, lebo sa nechcú ukazovať.  Najčastejšie sa využíva program OBS, ktorý je jednoduchý a ľahko ovládateľný.
video hry
 
Zárobok
                Čo sa týka zárobku alebo aspoň privyrobenie popri tom ako hráte vo voľnom čase hry, tak toto je asi najlepší spôsob. Cely tento systém funguje tak, že ľudia vám dajú tzv. „follow“. To znamená, že každý čo vám dá follow, tak dostane upozornenie, že práve vysielate. Ak sa mu zapáčite a vytvoríte si so svojimi divákmi vzťah, tak neskôr vám môžu poslať „donate“. Ide o tzv. darovanie peňazí, nepodliehajú daniam a v podstate nie je obmedzené množstvo peňazí, ktoré vám môžu poslať. Mnohokrát, „donates“ dosiahli hodnotu presahujúcu viac než tisíc eur. Takže možnosť zárobku tam je. Ďalej oficiálna podpora Twitchu je „Subscribe“, to stojí asi 5€ a platí sa mesačne, čiže ako keby ste si predplatili kanál. Vysielateľ zvyčajne využíva všetky tieto podporí pre zlepšenie streamu no neskôr už pre osobné účely. Dokonca sa môže stať, že zárobok vám bude stačiť a nebudete musieť pracovať, čiže budete fulltime streamer, a to je už celkom lákavé. No skôr pre mladšiu generáciu no nájdu sa aj výnimky. Ak sa rozhodnete, že to vyskúšate tak vám prajem pevné nervy a hlavne veľa zábavy, zárobok je už akýsi bonus.

Published by acron.sk