Aká veľká zmena čaká tohtoročné hokejové majstrovstvá?

Na Slovensku sa v máji tohto roku uskutočnia už druhé majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré budeme mať možnosť sledovať naživo v našej malej krajine. O usporiadanie najväčšieho hokejového sviatku roka sme bojovali proti Švajčiarsku, ktoré sa nakoniec kandidatúry vzdalo. Nič teda nebránilo tomu, aby sme sa na mesiac stali mekkou hokejového diania vo svete.

hokej
 
Iba pripomenieme, že slovenskí hokejisti odohrajú zápasy skupinovej fázy v Košiciach v rámci skupiny B. Okrem verných fanúšikov bude fandiť určite aj nový maskot – medveď Macejko, ktorého meno vyberali samotní Slováci prostredníctvom sociálnych sietí. Vo svojej “kariére” maskota tak nepokračuje Goooly, ktorý mal premiéru na prvých majstrovstvách organizovaných na Slovensku.
 
Okrem maskota je prichystaná ešte jedna veľká novinka
Tento rok bude mať premiéru zavedenie nového pravidla, ktoré upravuje rôzne scenáre posledného stretnutia turnaja. Doteraz platil všeobecne zaužívaný model, ktorý po nerozhodnom výsledku nariaďoval 5-minútové predĺženie. V prípade, že počas predĺženia nepadol rozhodujúci gól, nasledovali samostatné nájazdy. Práve tie boli terčom častej kritiky zo strany hokejovej odbornej verejnosti, a to i napriek tomu, že nepochybne išlo  o napínavé a divácky pútavé rozuzlenie.

zápas
 
Čo vyčítali hokejoví znalci samostatným nájazdom?

  • veľká miera náhody
  • absencia taktického myslenia
  • nekomplexnosť rozhodujúcich schopností

 
Čo sa zmení?
Pilotne bude v najbližšom ročníku turnaja odskúšaný variant predĺženia s troma korčuliarmi, ktorý bude v skupinovej a vyraďovacej fáze trvať 10minút, potom budú nasledovať samostatné nájazdy.
 
Rozhodnutie duelu formou “lotérie”, ako často nájazdy nazýva hokejová verejnosť, nebude možné vo finálovom stretnutí. Po zmene pravidiel bude finálové predĺženie trvať nie 10 minút, ale dovtedy, kým nepadne rozhodujúci zlatý gól. Po šampionáte sa definitívne rozhodne, či tohtoročná novinka ostane súčasťou pravidiel herného systému majstrovstiev sveta. A ako vidíte nové pravidlo vy?

Ako behať so psom

1.       Ako a kedy začať – U malých a stredných plemien je ideálne začať už okolo deviateho mesiaca ich života, o väčších sa dokonca odporúča o ešte dva alebo tri mesiace neskôr, čiže okolo času, ak má váš pes asi jeden rok. Je to totiž z dôvodu, že svaly šteniatok sa vyvíjajú nepriamo úmerne k ich kostiam a takýto beh by im mohol viac uškodiť ako prospieť. Pri starších psoch je nutné brať na ohľad už aj pomaly zhoršujúci sa zdravotný stav daného psa a práve preto nie príliš namáhať jeho chrbticu, kĺby ako aj srdce. Staršie psy potrebujú viac odpočinku.

procházka

2.       Dĺžka behu a čas –Čas behu sa vyberá podľa ideálneho počasia, aby bola aktivita príjemným zážitkom ako pre vás, tak aj pre vášho miláčika. Tým pádom nie sú ideálne ako najväčšie horúčavy tak ani kosy v zime. Cez letné mesiace je ideálne na beh vyraziť za rána keď ešte nie sú horúčavy a naopak v zime poobede alebo okolo obeda, keď cítiť najviac slnko. Čo sa týka dĺžky behu u šteniatok, je potreba začať postupne na kratších trasách a postupne trasu predlžovať.

3.       Dávajte si pozor –Mladé psy majú tendenciu utekať, majú všade otvorené oči a po vašej zábavnej ceste po meste alebo dedine ich zaujme každá maličkosť. Práve preto ich treba držať na pevnej vôdzke. Pes potrebuje mať aj obojok opatrený so známkou a informáciami o majiteľovi pre prípad stratenia sa. Určite oceníte aj svietiaci obojok pre prípad venčenia vášho domáceho miláčika v tme.

pejsek

4.       Ďalšie rady – Chodievajte behať na lačno, to znamená aspoň hodinu pred behom nedávajte psovi nič jesť. Ak chodievate behať pravidelne, zabezpečte vášmu psovi krmivo s vysokým energetickým výdajom, aby pes vládal a aby svoju poskytnutú energiu využil naplno. Po príchode do vášho spoločného domova z behu skontrolujte vášho psa, či po ceste nechytil kliešťa, blchu alebo nejaké podobné parazity. Dajte mu čerstvú vodu a následne ho nakŕmte.

Takto by mohla vyzerať základná zostava Chelsea


Prestupové obdobie sa nám ešte neskončilo ale už teraz sú niektoré kluby odhodlané a pripravené bojovať o titul. Jedným z takých ašpirantov na titul sa považuje aj anglická Chelsea London, ktorá bude v nadchádzajúcej sezóne obhajovať titul Premier League. A takto by mohla vyzerať možná zostava slávneho klubu.
fotbalový stadion
Brankár
Courtois– Tu nie je ani o čom špekulovať, tento stále ešte mladý 25 ročný brankár odvádza výbornú prácu. Preto sa nešpekuluje ani o jeho odchode alebo nebodaj posadenie na lavičku náhradníkov. Takže jednoznačná jednotka. Chrbát by mu mal kryť skúsený 35 ročný Caballero.
Obrancovia
David Luiz– Hlavný obranný pilier Londýnskej Chelsa, 30 ročný brazílsky stredný obranca.
Rudiger/Cahill– Práve táto dilema bude kľúčová, či postaviť skúseného 31 ročného Cahilla, ktorý sem tam urobí hrubku resp. chybu, no stále je v slušnej forme alebo novú posilu 24 ročného Rudigera.
Cesar Azpilicueta– Španielsky pravý obranca, ktorý bol minulú sezónu „prerobený“ na stredného obrancu. Podával stabilne výborné výkony, takže ťažko si predstaviť, že by sedel na lavičke náhradníkov.
nápis Chelsea
Záložníci
Tiemoue Bakayoko– Silný defenzívne ladený stredový záložník, práve toto prestupové leto prišiel z Monaca. Treba podotknúť, že je stále ešte len 22 ročný hráč.
N´Golo Kante– Pilier stredu poľa, práve tento mu bol strojcom majstrovského titulu. Očakáva sa, že práve dvojička Kante – Bakayoko vytvoria výbornú stredovú formáciu.
Victor Moses– 26 ročný nigérijský pravý záložník, ktorý pracuje ako pre obrancov tak je veľmi nebezpečný v útoku.
Eden Hazard– Nebezpečný ľavý záložník, dlho bol spojovaný s prestupom do Realu Madrid, no očakáva sa, že nakoniec neprestúpi a ostane v Chelsea aj v budúcej sezóne.
Cesc Fabregas– Je veľmi pravdepodobné, že Cesc bude rozohrávačom v stredovej formácií. A naznačiť nám to môžu aj prestupy a posilnenie defenzívy. Takže by mal konečne dostať viacej času na ihrisku…
fotbalový míč
Útočníci
Alvaro Morata– 80 miliónová posila z Realu Madrid bude hlavným ťahúňom útoku a očakáva sa gólová explózia v podaní Chelsea.
Michy Batshuayi– 24 ročný Belgický útočník, by mal sekundovať Moratovi. No môže sa stať, že znova bude tráviť viac času na lavičke. Ale očakávame variantu, že bude hrať vedľa moratu.
 
Takže, takto by mohla vyzerať základná zostava Chelsea, samozrejme je to náš pohľad na vec a logické vyústenie. Avšak treba dodať, že sa to môže samozrejme zmeniť, akú takú predstavu má len tréner Antonio Conte.  

Caniscross– zvláštne druhy športových aktivít


Caniscross – možno ste sa s týmto slovom stretli, možno nie. V preklade je to akási turistika so psom. Ak si ale niekto myslí, že to je len obyčajná prechádzka so svojím štvornohým miláčikom, je na veľkom omyle. Ako pes, tak i jeho majiteľ sa musí na túto súťažnú disciplínu dôkladne pripraviť. Kondička je v tomto prípade základ. Nie je väčšia hanba, ako po pol kilometri čakať na záchranku, aby Vás na pokraji kolapsu doviezli domov. No nie je to iné ani pri Vašom psíkovi. Ak nemá dobre vypracované svalstvo a vôbec nie je naučený na chodenie a prekonávanie dlhých tratí, na caniscross ho ani nenahlasujte.
 zapřažený retrivr
Ako to vyzerá?
 
Pes je o človeka pripnutý stredne dlhou šnúrou, vďaka čomu má človek psa pod kontrolou a taktiež ho pes trochu ťahá, čím človeku napomáha v chôdzi.
 
Dôležitá je príprava
 
Bez prípravy ani na krok! Ak ste sa už rozhodli pre takýto druh športu, treba si vypestovať dobrú výdrž a silné pľúca. Rýchla chôdza alebo beh ťažkým terénom je neraz ťažšie, ako cvičenie v posilňovni. To isté platí pre psa – ak je to len taký gaučový psík, určite musí s tréningom začať postupne a pozvoľne, aby ste mu po zdravotnej stránke neublížili. Chodievajte na pravidelné vychádzky, niekoľko krát denne a postupne čas strávený vonku predlžujte. Taktiež je dobrá príprava chodenie do kopca – aktivuje to príslušné svalstvo na nohách, ktoré sú pri tomto druhu športu základom.
turisticé boty 
Nezanedbateľný nie je ani výcvik
 
I keď sa vám môže zdať, že ide len o šport, ktorý prevádzate so psom, nie je to úplne tak – pes musí byť aj vychovaný, aby nenapádal iné psi či ľudí, nenaháňal divú zver, čo prebehne popri trati, alebo celkovo ovládal základnú poslušnosť. Nie je nič horšie ako to, že v strede trati chytí Váš pes stopu nejakej zvery a bude Vás za sebou ťahať ako vlečným lanom. Nieto, že určite nevyhráte, ale môže to byť aj dosť nebezpečné. Taktiež je zaručená úplná diskvalifikácia, keď Váš pes niekoho napadne – či už človeka alebo psa.
 
Je to hlavne zábava
 
Ak ste ale dobrým adeptom na caniscross (máte príslušnú kondičku, pes pozná základné povely, je nekonfliktný a pod kontrolou) môžete začať s týmto športom! Určite to bude pre vás i Vášho maznáčika úžasná zábava a určite je to pre Vás oboch zdraviu prospešná aktivita. Čo môže byť lepšie, ako so svojím psom tráviť celý deň na čerstvom vzduchu?

4 výhody excentrického tréningu


Klasický tréning aký poznáme z posilňovní, a ktorý je najviac popularizovaný v médiách je tréning zameriavajúci sa na tzv. koncentrickú fázu kontrakcie svalov. V jednoduchosti ide o dvíhanie závažia, čím nastáva kontrakcia. Fáza, pri ktorej závažie spúšťame sa nazýva excentrická kontrakcia. Práve tento druh svalovej kontrakcie je veľmi frekventovane študovaný výskumníkmi a odborníkmi na silový tréning z celého sveta. Výsledky štúdií hovoria jasnou rečou. Excentrický tréning umožňuje cvičencom získať viac svalovej hmoty a zvýšiť maximálnu silu viac, ako pri klasickom koncentrickom tréningu. Prinášame vám 4 dôvody prečo je výhodné zaradiť excentrické cvičenie do svojho tréningového plánu. Nech sa páči tu je náš zoznam:

aerobik

1.       Rýchlejší nárast svalovej hmoty– Podľa najnovších štúdií je excentrický tréning výhodnejší pre budovanie svalovej hmoty a rovnako aj pre nárast maximálnej sily. Ak preto hľadáte spôsob ako nabrať svaly a zároveň zvýšiť svoju silu čo najefektívnejšie, excentrický tréning sa javí ako tá správna cesta, po ktorej sa máte dať.

2.       Väčšia flexibilita – Samotné excentrické svalové kontrakcie sa dejú zatiaľ čo sa sval predlžuje. To znamená že excentrický tréning je inherentne aj tréningom flexibility. Štúdie naznačujú, že samotný strečing môže byť až o 50% účinnejší pokiaľ je v pri ňom prítomná excentrická kontrakcia svalu.

3.       Nižšie riziko zranenia – Keďže excentrické cvičenia neposilňujú len svaly, ale aj šľachy, je excentrický tréning veľmi vhodný ako forma prevencie zranení. Rovnako v rámci rehabilitácie sa excentrický tréning javí ako efektívna voľba.

posilovna

4.       Lepšia výkonnosť v športoch – Silovým tréningom zameraným na excentrické svalové kontrakcie lepšie pripravujete svoje telo na záťaž v rôznych športoch. Takto sa vaše posilňovanie pretaví aj do vašej športovej aktivity a rapídne ju zlepší.

Gronk sa veľmi teší na prípravu novej sezóny


Roba Gronkowského môžeme nenávidieť a môžeme ho mať rád kvôli obrovskému množstvu posezónnych akcií, zábav, diskoték, party, na ktorých sa zúčastní. To však už od neho nikto nezoberie, koľko práce, energiu a odhodlanie dáva do svojej kariéry. Keďže veľkú časť minulej sezóny musel vynechať kvôli zraneniu, teraz ho ženie ešte väčšia túžba naspäť na trávnik. Vyjadril sa, že je „super vzrušený“ kvôli tomu, že môže znovu navštevovať tréningy New England Patriots.


posilovna

„Som super vzrušený, a všetko ide super hladko na prípravných tréningoch! Znova byť so svojimi spoluhráčmi, tvrdo makať a tak skoro sa spoznávať s novými spoluhráčmi je neskutočný pocit, strašne to milujem. Prípravné tréningy nie sú o tom, že si tu vybojuješ pozície v základnej zostave ale o tom, aby sme sa lepšie spoznali, aby nás tréneri trošku prehnali a precvičili svaly. Je obrovská chyba vynechať tieto tréningy. Našťastie na tréningy som sa vedel prihlásiť už úplne zdravý, všetko klape tak ako má a smeruje k novej úspešnej sezóne. Jednoducho som len šťastný.“

roztleskávačky

U New England Patriots sa konal pre hráčov od utorka do štvrtka trvajúci dobrovoľný minicamp, takže skratka mal veľa času na to, aby spoznal nových spoluhráčov, ktorí sa na minicampe zúčastnili. Samozrejme sa chcel ukázať, že je už stopercetne fit a zdravý. Podľa mnohých odborníkov bude rozhodujúce pre New England Patriots, či sa podarí Roba Gronkowského udržať v zdravý. Keď sa im to podarí, kľudne môžeme uvažovať o tom, že útok Patriots bude ešte lepší a účinnejší ako to bolo sezóne 2006/2007. V tej sezóne dosiahli priemer až 35 bodov na zápas a v základnej časti dosiahli 16 víťazstiev a 0 prehry. Pravda,     v tú sezónu sa im celkové víťazstvo vybojovať nepodarilo a prišli o prsteň pre víťaza Super Bowl, ktorý odvtedy získali dva krát v rokoch 2015 a 2017.

Pozitívne účinky pravidelného plávania


Plávanie je úžasnou formou cvičenia. Má nespočetné množstvo pozitívnych účinkov na ľudské telo; od psychickej pohody cez fyzické zdravie až po telesnú krásu. Z hľadiska základnej výbavy nie je finančne náročné, postačia iba plavky a plavecká čapica, poprípade plavecké okuliare. Plávanie je vhodným doplnkom k iným pohybovým aktivitám, ako napríklad k behu, tenisu, bicyklovaniu či turistike.
potápění v bazénu
Priam zázračne však pôsobí aj vtedy, keď je vykonávané ako samostatná športová činnosť. Jeho ďalšou výhodou je fakt, že sa dá realizovať počas celého roka, odhliadnuc od počasia. Rovnaký úžitok z neho budú mať muži aj ženy rôznych vekových kategórií. Je vhodné pre jednotlivcov, ako aj pre trénovanie v skupinách. Plávanie tiež ponúka viacero štýlov rôznej náročnosti, takže je vhodné pre začiatočníkov aj pre zdatnejších jedincov. Po zvládnutí základnej techniky plávania nie je prítomnosť trénera nutná.
Ak vás k vytvoreniu novej športovej rutiny neinšpirovalo vyššie uvedené, nahliadnite na zoznam ďalších prospešných atribútov, ktoré v sebe ukrýva pravidelné plávanie.
mladík v bazénu
Zdravotné benefity plávania:
·         zvýšenie imunity,
·         flexibilita svalov a kĺbov,
·         nie je záťažou pre kĺby,
·         ideálne pre ľudí s artritídou, stuhnutými kĺbmi a bolesťou v kolenách,
·         zníženie rizika cukrovky,
·         posilňovanie pľúc,
·         eliminácia príznakov astmy,
·         zníženie rizika koronárneho ochorenia srdca až o 40% (pri 30 minútach plávania),
·         zvýšenie kondície.

Fyzická stránka:
·         Formovanie tela,
·         posilňovanie celého tela,
·         znižovanie telesnej hmotnosti,
·         lepšie držanie tela.

Psychické účinky plávania:
·         zlepšenie nálady,
·         zlepšenie psychickej kondície,
·         formovanie sebadisciplíny.
plavecké závody
Pevne veríme, že spomenuté fyzické aj psychické benefity plávania budú pre vás motiváciou minimálne skúsiť, či je plávanie niečo pre vás. A možno sa do neho rovno zamilujete.

Masáž penisu je trošku viac ako…

Premýšľate nad tým, že by ste sa objednali na masaz penisu https://www.privatportal.sk/eroticke-masaze? Radím vám urobte tak čím skôr, no s rozvahou. Pri pohľade na krásne ženy, ktoré vám budú masírovať penis, môžete veľmi ľahko naletieť a zaplatiť za veľmi nekvalitné masáže.Nahý svalnatá muž.jpg

Nie je to len o… miaganí

Vopred sa ospravedlňujem za výraz miaganie, no nič slušnejšie a zároveň dostatočne výstižné mi nenapadlo. Masáž penisu naozaj nie je len o tom, že vám niekto bude miagať váš pohlavný úd. Má totiž svoje presné postupy a techniky, ktorých kombináciou, dosiahnete taký orgazmus, že vám toho odpáli hlavu. Keď sa ma jeden známy opýtal, či by som mu odporúčal takúto masáž, povedal som, že áno, no zároveň som mu poradil, aby si dával poriadny pozor, kde a kým sa nechá masírovať. Nepočúvol ma, „objednal“ sa k nejakej slečne, ktorá masírovala u seba doma a ihneď po masáži mi volal rozčúlený ako pes, že za stovku si mohol radšej nakúpiť kopu porno časopisov a „vymasírovať“ sa sám. Ako som povedal, skutočná masáž penisu, to nedokáže len tak hocktorá profesionálna spoločníčka.Žena v tme s nahým poprsím a zaklonenou hlavou.jpg

Pozor na slečny z inzerátov

Tantra salóny, kde sa takéto masáže robia, u nás, bohužiaľ, nie sú na každom rohu. Nájdete ich len vo väčších mestách, takže ak si chcete masáž užiť aj v menšom meste, musíte to vyriešiť trošku inak. Riešením, v podstate asi jediným riešením, sú erotické portály s inzerátmi, kde nájdete slečny, ktoré masírujú na privátoch alebo v rámci eskortu. Je veľmi ťažké vám radiť, podľa čoho istiť, či daná slečna naozaj masíruje, alebo si len do inzerátu napísala vetu o tom, že masíruje. Skúste to proste zhodnotiť nejakým šiestym zmyslom. No a ak zistíte, že to nebolo ono, tak hľadajte ďalej. Myslím, že v tomto prípade sa to skutočne oplatí. A aj tie peniaze stoja za to. Veď v živote sa treba aj baviť a za zábavu sa jednoducho platí. Vyskúšajte a uvidíte sami, že vám hovorím len čistú pravdu.