Inteligentné SMART televízory – aké sú rozdiely medzi Android TV a Google TV?

Trhu s televíznymi zariadeniami v súčasnosti vládnu už posledných zopár rokov moderné SMART televízory, ktoré spôsobili v tejto oblasti významnú revolúciu. Vrátane zmeny zrušenia analógového vysielania a prechodu na satelitné a terestriálne vysielanie, ktoré sme zažili pred nejakým časom predstavil teda príchod inteligentných televízorov ďalšiu obrovskú zmenu. Vďaka týmto novým typom televízorov môžeme dnes okrem klasických satelitných programov sledovať prostredníctvom pripojenia k internetu aj obľúbené streamovacie služby ako je Netflix, HBO Max, Disney+ a iné, či populárne video platformy ako je Youtube.

televize

Android TV alebo Google TV?

Ak sa aspoň trochu zaujímate o tému noviniek v oblasti inteligentných SMART televíznych zariadení, určite ste sa s názvami Android TV a Google TV už stretli. Pokiaľ však o nich počujete po prvýkrát alebo sa práve ešte len rozhodujete ohľadom výberu nového inteligentného televízora, vysvetlíme vám jednoducho v čom sa tieto dva druhy televíznych operačných systémov odlišujú. Ich rozdielnosť v podstate nie je až taká veľká, pretože ide vlastne o podobné systémy, avšak Android TV možno považovať za predchodcu resp. starší model novších Google TV.

Moderný televízny operačný systém Google TV bol vytvorený práve z pôvodného Android systému, na ktorom beží väčšina televíznych zariadení. Android televízory boli síce na trhu obrovskou novinkou a poskytovali úplne nový prelomový systém sledovania televízneho a streamovacieho obsahu, ale zároveň sa na nich dalo nájsť aj niekoľko chybičiek krásy. Z toho dôvodu sa Google rozhodol všetky nedostatky odstrániť pomocou vývoja nového televízneho operačného systému Google TV, ktorý má postupne nahradiť všetky Android TV.

google tv

Nové Google TV prostredie má byť pre užívateľov a divákov inteligentných televízorov oveľa lepšie používateľsky prispôsobené, a to nie len čo sa týka jeho vynoveného a vylepšeného dizajnu, ale aj možnosti sťahovania a inštalovania rôznych aplikácií. V prípade, že však vlastníte televízor so systémom Android, neznamená to, že ho musíte hneď vymeniť za nový, pretože systém bude aj naďalej fungovať, avšak na novších modeloch ho už nenájdete.

Published by acron.sk