Tepelné izolácie, ktoré sa dostanú aj so ťažko prístupných miest

Tepelná izolácia našich rodinných domov je dnes už skutočne nevyhnutnosťou. Kvalitná izolácia dokáže ušetriť každoročne značné finančné prostriedky, no a samozrejme naše domovy sú tak chránené pred nepriaznivým chladným alebo teplým počasím. Preto je veľmi dôležité vybrať si zo širokej ponuky tepelnoizolačných materiálov tú najvhodnejšiu, ktorá vytvorí vo vašom domove príjemnú atmosféru.

izolace

Veľmi obľúbenými izoláciami sú v súčasnosti fúkaná a striekaná izolácia. Tieto izolácie dokážu dokonale vyplniť všetky miesta a škáry, kde sa bežná izolácia nedostane. Sú využívané hlavne na ťažko dostupné miesta, kde dokážu vytvoriť súvislú vrstvu izolácie bez tepelných mostov. Takýmto spôsobom sa jednoducho zateplia stropy, nízke pultové strechy a ťažko prístupné podkrovia.

No mnoho ľudí si mýli fúkanú a striekanú izoláciu a pokladajú ich za jedno a to isté. No ide o veľký omyl. Aj keď obe tieto izolácie sa aplikujú podobne, hlavný rozdiel je v ich zložení. Fúkaná izolácia je tvorená z prírodných materiálov ako sú minerálna vlna alebo celulóza. Oproti tomu je striekaná izolácia chemického pôvodu, preto by ste sa jej napríklad v rodinných domoch mali vyhnúť. Kvalitná striekaná izolácia je vhodná skôr na zateplenie priemyselných a poľnohospodárskych budov. Je pomerne lacná a výhodou sú výborne tepelnoizolačné vlastnosti a rýchlosť aplikácie na požadované miesto.

izolace domu

No ak ste čo i len trošku zástancom ekologického prístupu k nášmu životnému prostrediu, tak vo svojom rodinnom dome by ste si mali zvoliť fúkanú izoláciu z prírodných materiálov. Predídete tak rôznym nepríjemnostiam ako sú alergické reakcie a nepríjemný zápach.

Fúkaná a striekaná izolácia sa ťažko aplikujú na fasády a navyše na takto zateplené fasády len ťažko nanesiete omietku ako je tomu napríklad pri polystyréne alebo minerálnej vlne. Preto je vhodné pred použitím týchto druhov tepelnej izolácie konzultácia s odborníkmi, ktorí vám poradia, čo bude pre vašu stavbu najvýhodnejším riešením. Nie je na škodu získať potrebné preferencie aj od klientov, ktorí majú s týmito izoláciami konkrétne skúsenosti.

Published by acron.sk