K LED svietidlám potrebujeme aj rôzne doplnky

LED svietidlá a svetelné zdroje nás sprevádzajú na každom kroku, svietia nám doma, v kanceláriách, na športoviskách, osvetľujú vonkajšie parkoviská či billboardy alebo reklamy. Sú úsporné, šetrné k prírode a majú dlhú životnosť aj ich výkon je porovnateľný s tradičnými svetelnými zdrojmi, a tak ich využívame aj ako hlavné, nielen doplnkové zdroje svetla.

led pás

V každom prostredí, kde využívame umelé osvetlenie, je nutné tieto osvetľovacie telesá aj zapojiť a k ich samotnej prevádzke sú potrebné aj rôzne doplnky. LED svetlá sú na trhu v ponuke v rôznych typoch a tvaroch, k dispozícii sú panely, trubice, žiarovky, reflektory či pásiky. Každé z nich je nutné zapojiť do siete s elektrickým prúdom, aby fungovali. Jednou zo súčastí sú aj konektory. Ide o zariadenie, ktoré zabezpečuje elektrické spojenie dvoch vodičov a zaisťuje pevné spojenie s možnosťou opakovaného rozpojenia. Vyrábajú sa v rôznych tvaroch s viacerými kontaktmi. Skladá sa z dvoch častí: to čo zastrkujeme, sa nazýva zástrčka a tú zastrkujeme do zásuvky a to platí pre pohyblivé aj pre pevné prívody. Väčšina konektorov sa mechanicky a elektricky nelíšia, rozdielne sú len výstupky, takzvané kľúče, ktoré musia presne určovať tvar protistrany, aby nedochádzalo k zámenám.

led-ziarovka-9w-e27-dual-white-sada-s-ovladacom

Na internetových stránkach sú v predaji konektory pre LED svietidlá, ponúkajú DC konektor-samica pre LED pásik- adaptér, konektor-samica a konektor-samec. DC konektor pre pásik má rozmer 2,1×5,5mm, jeho vonkajší rozmer je 37x14x12mm. Tento konektor led Ledprodukt konektor sa používa na jednoduché spojenie LED pásikov s LED napájacím zdrojom 12V typu adaptér, pričom nie je nutné spájkovanie. Ďalším v ponuke je konektor-samica, ktorý sa takisto používa na prepojenie LED napájacieho zdroja s LED pásikmi, zdroj 12V typ adaptér, samicu nie je potrebné spájkovať. Konektor-samec má veľkosť DC 2,1×5,5mm a tiež slúži na rýchle spojenie.

V eshopoch okrem spomínaných konektorov nájdete aj mnoho iných potrebných doplnkov na to, aby LED svietidlá mohli fungovať tak, ako majú.

Published by acron.sk