Netradičné, ale moderné sklenené dvere

Dvere majú odpradávna tradičnú funkciu, hovorí sa, že otvárajú nové obzory, priestory a púšťajú do interiérov alebo exteriérov jedinečnú energiu. Okrem tejto funkcie majú aj iný význam – delia priestor na menšie celky, prepúšťajú svetlo, dopĺňajú estetiku prostredia a sú aj samostatným „kusom“ nábytku.

door-4253306_640

Sklenené dvere – ich elegancia a nadčasovosť

Realizácia dverí má množstvo prevedení, staré známe masívne dvere z kovu alebo dreva stále na nás dýchajú históriou a majú aj dnes svoju hodnotu.

Ale predsa – moderná doba si žiada elegantné, ale ľahšie riešenia a preto využíva prírodné sklo aj pri dverách. Sklenené dvere sú dnes moderným a nadčasovým prvkom, ich čisté línie nerušia priestor, sála z nich luxus, ktorý je využiteľný v akomkoľvek objekte. Sú rovnako stabilné, bezpečné a pevné ako klasické dvere, manipulácia je rovnako jednoduchá a ich údržba je skutočne nenáročná.

Sklenene dvere predstavujú jedinečnú ponuku sklenených dverí s originálneho bezpečnostného skla, s vkusnými doplnkami, viacerými spôsobmi ukotvenia a s možnosťami rôznych povrchových úprav vo forme číreho, matného, kaleno-pieskovaného, prípadne s vlastnými návrhmi o hrúbke 8 mm. Lepenie grafickej fólie alebo vlastnej potlače je takisto možné.

Sklenené otváracie dvere

Sú modernou náhradou klasických otváracích dverí, avšak s pridanou estetickou funkciou, vysokou kvalitou a bezpečnosťou. Možnosti ich osadenia je buď vo forme pánt-stena-sklo alebo forma pánt-sklo-sklo, ďalšou možnosťou je aj pánt do zárubne. Tieto typy sklenených dverí sú vhodné do interiéru a využitie nájdete všade, aj napríklad v domácnosti, administratíve, v priemyselných budovách, kdekoľvek. Pánty sú vkusné s viacerými povrchovými úpravami a spolu so sklenenými dverami vytvárajú estetický celok.

showroom-1188626_640

Sklenené posuvné dvere

Sú osobitnou kapitolou sklenených dverí, takisto so všetkými parametrami kvality, bezpečnosti, s rôznymi možnosťami osadenia a povrchovej úpravy. Ich výhodou je účelné šetrenie priestoru najmä v menších priestoroch, optimálny jas a dokonalé prepúšťanie svetla a výnimočná estetická funkcia. Sú spoľahlivé, uzatváranie je bezpečné a ich dojazd je tichý, bez zbytočného hluku aj vďaka dojazdovým podložkám.

Sklenené dvere v obložkovej zárubni

Je to takisto forma riešenia sklenených dverí. Vkusná obložková zárubňa ideálne člení priestor, najmä s väčšími výškami a vytvára proporčné riešenie. Celosklenené bezpečnostné prevedenie s vhodnou povrchovou úpravou dáva pocit intimity, elegancie, jasu a najmä ľahkosti. Priestor je vďaka ním nadčasový.

Nezařazené

Published by acron.sk