Nerez alebo ideálne zábradlie do exteriéru ako aj interiéru

Ak už vravíme o interiéri alebo exteriéri, v oboch prípadoch býva žiadaným prvkom zábradlie. A v oboch prípadoch si pravdepodobne dávame záležať na jeho estetike, ale tiež kvalite a dlhej životnosti, čo je dôvod, prečo sú v nejednom prípade terčom záujmu nerezove zabradlia.
točité zábradlí

Vidíme ich ako bezpečnostný, no zároveň elegantný prvok na súčasných balkónoch, ale tiež schodiskách, stretneme sa s nimi vo vonkajšom prostredí, ale aj pri vstupe do budovy či domu. Odolnosť a vizuálnu stránku tohto nerezového materiálu totiž oceníte všade a ide o akúsi záruku, že tento typ zábradlia vám vydrží dlho aj bez potreby náročnejšej údržby, ktorá v tomto prípade predstavuje iba bežné zbavenie sa nečistôt.
zábradlí z nerezu

Stabilita, akú ponúka zábradlie z nerezu je vítaná všade, kde sa potrebujeme spoľahlivo oprieť či zabezpečiť komfortnú chôdzu.

Zábradlie z tohto materiálu je často skloňované s exteriérom, respektíve vonkajším prostredím, a to z dôvodu už spomenutej odolnosti a jednoduchej údržbe. Efektom je tak jeho relatívne nemenný a veľmi zachovaný vzhľad na veľa rokov, čím sa nemusíme báť jeho skorého opotrebenia alebo „pošpatnenia“ okolitého priestoru, ale skôr naopak. Solídnym spôsobom obohatí vizuálny efekt prostredia, v akom sa toto zábradlie nachádza a v prípade exteriéru je teda dôležitý fakt, že ide o odolný prvok, ktorého neprekvapia vonkajšie podmienky. Nerez je preto veľmi doporučenou voľbou v prípade zábradlia do exteriéru.
kovové zábradlí

Ale prečo ho vidíme takisto v interiéroch?

Tu zohráva dôležitú stránku elegancia, ale prakticky tiež princíp ako vo vonkajšom prostredí, respektíve každý uvíta variant minimálnej údržby a naopak zaručenej dlhej životnosti s takmer nulovým opotrebovaním. Nie každému sa totiž chce meniť zábradlie ako ponožky či zaoberať sa jeho v iných prípadoch náročnejšou údržbou. Vlastne ide o investíciu do dizajnovej, ale aj kvalitatívnej istoty na veľa rokov.

Published by acron.sk