Nike stráca pomoc v továrni, keď sa kauza „rasistický tréner“ zintenzívňuje

Guvernér štátu odsúdil rozhodnutie, ktoré bolo vyvolané sťažnosťami na jeho používanie starej americkej vlajky, ktorú prijali bieli nacionalisti.
 
Športovec sponzorovaný od tejto firmy Colin Kaepernick kritizoval trénerov, ktorí teraz predávajú na internetových stránkach za 1500 dolárov.
 
Špeciálna edícia Air Max 1 Quick Strike Štvrtý júl tréner má vlajku Betsy Ross.nike.jpg
 
S kruhom 13 hviezd reprezentujúcich prvé americké kolónie, vlajka bola vytvorená počas americkej revolúcie. Hoci je názor na jeho pôvod rozdelený, vlajka bola neskôr prijatá na použitie americkou nacistickou stranou.
 
Nike povedal, že stiahol trénerov "na základe obáv, že by mohol neúmyselne uraziť a odvrátiť pozornosť od vlasteneckej dovolenky národa".
 
V utorok tréneri predávali za viac ako 1 500 dolárov na burze StockX, online trhovisku pre trénerov.
 
Bývalý americký futbalový quarterback už predtým vyvolal rozruch tým, že kľačal počas národnej hymny pred zápasmi na protest proti policajnému násiliu proti afroameričanom.
 
Doug Ducey, republikánsky guvernér Arizony, povedal v sérii tweets: "Slová nemôžu vyjadriť moje sklamanie z tohto strašného rozhodnutia. Som v rozpakoch."
 
"Namiesto toho, aby oslavoval americkú históriu v týždni nezávislosti nášho národa, sa zjavne rozhodol, že Betsy Rossová nie je hodná a uklonila sa súčasnému náporu politickej korektnosti a historického revizionizmu," povedal.botasky.jpg
 
Neskôr, guvernérska kancelária potvrdila, že 1 milión dolárov z Arizona Commerce Authority 'Competes Fund bol stiahnutý. Fond je určený na prilákanie, rozširovanie alebo udržanie podnikov v štáte. Očakávalo sa, že továreň vytvorí približne 500 pracovných miest.
 
Nike uviedol vo svojom vyhlásení, že je naďalej odhodlaný „významne investovať do ďalšieho výrobného centra, ktoré vytvorí 500 nových pracovných miest“. Nezmieňovala sa o Arizonskom závode podľa mena.

Published by acron.sk