Odvrátená strana internetu, ktorú nepoznáme?


Deep web, tiež známy ako Dark web tvorí asi 90 percent internetu. Obyčajné prehliadače ako Google, Mozila Firefox, či Internet Explorer nás nim nedokážu sprevádzať. Má to však dobré dôvody.
 chlap v mikině
Ako sa naň dostaneme?
V prvom rade potrebujeme špeciálny prehliadač – Tor. Nie je to také jednoduché ako si niečo vyhľadať na Google. Tu sa pomocou rôznych IP adries (vlastnú je podstatné šifrovať) dokážeme dostať na stránky, ktoré nás môže zaujímať, ale takisto môžu byť extrémne nebezpečné.

Čo tam nájdete?
Medzi najrozšírenejšie stránky na Deep webe paria napr. rôzne e-shopy s neobvyklým tovarom ako sú zbrane, drogy, kradnutý tovar… ale aj cestovné pasy, falošné doklady, či zelené karty do Ameriky. Dá sa tu zohnať všetko. Okrem nákupov sú tu ponúkané aj iné služby. Nájomné vraždy, únosy a iné kriminálne činy sú tu bežným servisom.

Tajné zložky.
Všetko má svoju svetlú stránku. Tu to platí taktiež a Dark web nám ponúka mnoho materiálov, dokumentov či prepísaných spisov bohatých na informácie. Nájdeme tu tajné vlády dokumenty o špionáži, nelegálnych experimentoch, veľkých zločinoch alebo vojnových udalostiach. Môžeme tu nájsť zákony Iluminátov, rôzne kódexy siekt, alebo zápisy o mimozemských objektoch a o priamom kontakte s mimozemskými civilizáciami. NASA používa úložné servery, ktoré sa taktiež dostali na Dark web preto si ich môže šikovný človek vyhľadať. Je tu skutočne množstvo vecí, ale odhaliť hoax je nesmierne zložité a jeho výskyt je veľmi pravdepodobný.
binární údaje
Nechoďte tam!
Ak sa pýtate, ako je možné, že táto nelegálna činnosť je stále v prevádzke, odpoveď je nasledujúca. V e-shopoch sa platí digitálnou menou bitcoin. Mena, ktorá sa nedá vystopovať. Všetky peňažné prevody sú tým pádom chránené. Momentálne sa hodnota bitcoinu pohybuje okolo 1038,46, ale je neskutočne labilná a veľmi obľúbená na burze. Servery tu spravujú väčšinou profesionáli, ale sú stránky, ktorých účelom je nalákať ľudí, ktorí následne padnú do rúk hackerov.
stohy papírů
Ak raz získajú vašu IP adresu, ste v obrovských problémoch. Ak to začne výhražnými e-mailami, je to lepší variant. Sú prípady vybielených bankových účtov, zneužívanie alebo únosy. Najbližšie bol únos v Českej republike! Polícia nedokáže pokryť tak veľkú virtuálnu plochu alebo to ani nevie.
Je len jediný spôsob ako ostať v bezpečí. Nikdy na Dark web nevkročiť.

Published by acron.sk