Štart Lala TV pre najmenších je za dverami

Medzi novinku v televíznych staniciach patrí aj hudobná stanica Lala TV, ktorá začne svoje vysielanie v Čechách a na Slovensku. Pôjde o platenú novinku, ktorá sa zameria na najmladšieho diváka. Vznik tejto stanice má na svedomí producent a režisér Peter Núňez. Ďalšiu svoju televíziu Senzi plánuje nasmerovať aj do Česka.

hudba
 
Deti sú najvernejšie
 
Televízna stanica Lala TV začne v Česku a na Slovensku vysielať v roku 2019, niekedy v prvom štvrťroku. Koncept stanice vychádza z podobne zameranej relácie Spievanky a vysielať bude hudobné videoklipy pre deti. O tomto projekte verejnosť informovala spoločnosť Axocom, ktorá bude televíziu aj distribuovať. Podľa riaditeľky spoločnosti patria malí diváci k najvernejším, práve interpreti s tvorbou pre deti zaznamenávajú na internete najväčšiu sledovanosť, a tak sú práve kvôli tomu úspešnejší ako domáce hviezdy šoubiznisu.
 
Málo podobných projektov
 
Distribútor chystanej televíznej stanice sa k novému projektu vyjadril, že na trhu je málo podobných projektov, pretože veľké televízne stanice sa takýmto programom nevenujú, pre nich tento obsah nie je atraktívny a naopak, pre verejnoprávne televízie je tento program zasa veľmi alternatívny.

karneval
 
Lala aj Senzi
 
Okrem tejto Lala TV spoločnosť Axocom má v pláne dotiahnuť na český trh aj televíziu Senzi, ktorá je naopak zameraná na staršie ročníky a vo svojom repertoári má „šlágrovú“ hudbu. Od roku 2015 túto televíziu celým podielom vlastní firma P.Núňeza. Senzi televízia si postupne našla na slovenskom trhu svoje miesto. Aj napriek tomu, že TV Senzi je dnes platenou stanicou, presadila sa voči Šlágr TV, ktorý bol naopak zadarmo a v danom segmente dominoval. Aj napriek faktu, že Šlágr TV je stále zadarmo, Senzi je minimálne dvakrát tak silná. Získať túto pozíciu trvalo dlho, ale podarilo sa to a TV Senzi sa drží pevne svojej pozície, z ktorej sa určite nenechá ľahko zosadiť.

Published by acron.sk