Tak trochu podraz


Tým, ktorí sa zaujímajú o 90te roky, asi niečo napovie názov Sega Genesis.
Jednalo sa o jednu z najpopulárnejších herných konzol v tom období. Hlavne v USA, pretože do našej krajiny tieto produkty vtedy prichádzali len v tom najmenšom počte. Dala sa kúpiť replika na burze v hodnote 1100 korún. Výzor bol podobný, no skutočné hry pre Segu Genesis sme na tom nespustili. Nehovoriac o adaptéri, ktorý mal životnosť 2 hodiny.

herní konzole

Ale vráťme sa späť do prítomnosti. Dnes už môžme kúpiť tento produkt cez online shopy. I tie slovenské. Nie je to problém, tento tovar nájdeme ihneď. Jedná sa o retro produkt. Takže áno, ide o tú slávnu Segu Genesis, len s modernejším dizajnom a čo je super- jedná sa o produkt, ktorý pocháza čisto z výrobne a predajne, nejedná sa o nič, čo už bolo 100 krát používané. Ale predsa mi leží na srdci jedna vec, na ktorú Vás chcem vopred upozorniť, aby ste sa nenachytali a neboli sklamaní.

konzole

Firma At Games tento rok zaplavila trh so svojimi retro produktami v podobe hracích konzol. Na prvý pohľad vyzerajú super a retro fanúšikov určite pohladia po duši, no ak ich zapeneme, máme zvláštny pocit. Na všetkých týchto konozolách od At Games vyzerá úvodné menu hrozne, akoby sa výrobcovia vôbec nesnažili. K tomuto tovaru dostaneme prípojku v podobe „banánikov“, čo je tá najhoršia varianta. Čakal som HDMI prípojku, predsa je rok 2017 a aj keď sa jedná o retro, produkt mohli aspoň v niečom prispôsobiť tejto dobe.

košík

Výrobok Sega Classic Console nám sľubuje 80 hier, ktoré sú v nej uložené. Polovica z nich sú skutočné klasiky ako Streets of Rage, Golden Axe, Sonic a tieto hry splnili to, čo sme od produktu očakávali.
Lenže je tu i druhá polovica, kedy sa jedná o hry, ktoré vyrobila samotná firma At Games a so Segou nemajú ani  zďaleka nič spoločné. Jedná sa o najhoršie „hry“ s príšerným zvukom a v podstate sa nedajú hrať. Tieto hry by im nikto nepublikoval, preto si ich museli vydať sami takýmto spôsobom. Museli nás tak trochu oklamať a dať ich do tejto konzoly Sega Classic, i keď je to úplne od veci. Takže nečakajte 80 klasických hier, ale asi tak 40.

Published by acron.sk