Aké sú vaše výhody, ak ste vlastníkom fyzického zlata?

Celý svet považuje zlato za hodnotný kov. A to už dlhé roky, pričom jeho silnou stránkou je stabilita tejto hodnoty. Nepodlieha politickým a ekonomickým faktorom v miere, v akej im podliehajú peniaze a kurz meny. Aj na Slovensku je možné získať investičné zlato a k populárnym zliatkom sa u nás radia hlavne tie zo švajčiarskych rafinérií. Zlaté tehličky ako Argor Heraeus či napríklad P.A.M.P. Tieto vám ale NBS neposkytne, v prípade záujmu musíte navštíviť špecializovanú mincovňu.

poházené zlato

· Na kúpu zliatin sa v takomto prípade neviaže DPH, o to je táto investícia výhodnejšia.
Hodí sa však pripomenúť, že nevravíme o type investície, ktorá napríklad dokáže prinášať okamžité obraty a zisky. Na druhej strane ak sa pozrieme na obdobie asi 14tich rokov, za túto dobu cena zlata vzrástla až o 10%. Ak by ste ho chceli kúpiť a zase predať, potrebujete trpezlivosť, samozrejme takýto 10 % nárast neprichádza každým rokom. Rozhodne vravíme skôr o výhodnej investícii na veľa rokov.

zlaté cihly

· O poistení vášho majetkového statusu do budúcna. Hodnota tohto ušľachtilého kovu totiž nemá tendenciu kolísať.
Jeho ďalšou výhodou je faktor, akým je anonymita vás, ako jeho vlastníka. A toto je v súčasnej dobe podstatný a pozitívny rozdiel oproti iným majetkovým formám. Banka má prehľad o vašom aktuálnom majetku a o tom, koľko mesačne zarábate. Takisto poisťovňa musí vedieť, do akej miery ste poistení a v neposlednom rade štát vie, v akej výške odvádzate dane či akého typu auta ste majiteľom.
· Zlatú tehličku si kúpite a uskladníte na vierohodné miesto. Je to vaša vec.
Okrem zlatých tehličiek sú tu však aj mince, ale nie také, ktoré produkuje Mincovna Kremnica. Konkrétne mince s investičnou hodnotou od zahraničných zdrojov, ktorých vlastníctvo vám vie aj v tomto prípade zaručiť špecializovaná mincovňa.

Published by acron.sk