Kupuj si kľud a pochopenie


Vraví vám niečo pojem New Age? Do slovenčiny ho môžeme preložiť ako Nový Vek a pod týmto názvom si už každý predstavíme množstvo vecí, možno i navzájom odlišných. Každopádne tento pojem je vám asi známy a to predovšetkým kvôli istému hnutiu, ktoré poskytuje určitú duševnú filozofiu, náboženstvo. Toto hnutie vzniká niekedy v 60. rokoch a ešte dnes sa dopočujeme o jeho vplyve, dokonca rastúcemu záujmu a zvedavosti. Niektorí kritici však poukazujú na názor, že sa môže jednať o sektu!

děvčátko

Samotná myšlienka hnutia pritom nie je šialená, ako by sme si pri mnohých sektách predstavili. New Age sú vlastne rastúcim spolkom a ich filizofia učí o tom, že každý má Boha v sebe. Pomocou koncentrácie a meditácie s ním vraj dokážeme skutočne komunikovať, takisto aj s duchovnými majstrami, ktorí sú už po smrti, alebo sú živí, len nie pri nás, dokážeme sa s nimi spojiť na diaľku. Dokonca sa vraví o možnosti touto cestou naviazať kontakt s mimozemšťanmi.
Každopádne je pravda, že touto cestou, kedy sa ľudia snažia sústrediť a meditovať sa skutočne uvoľnia a pomôže im to. Budú tak spokojneší, budú si viac dôverovať a nebude ich hrýzť svedomie. Takže svoj účel duševnej spokojnosti to v podstate spĺňa.

anděl

Hľadanie duchovna, či obchod ?!
Naznačil som označenie sekta. Nie som totiž sám, koho na tomto hnutí znepokojuje fakt, že akonáhle budete jeho členom, vo svojom náboženstve vám začnú čoraz viac vsúvať myšlienku, aby ste navštevovali ich najdrahšie semináre, kupovali najdrahšie ochranné amulety a skrátka už vám vsúvajú závislosť na ich predražených stretnutiach a predmetoch. A možno práve tým, že idea spočiatku vyzerá relatívne normálne a neškodne, práve tým môže byť zradná a nebezpečná. Ľahšie získajú vstúpencov.

Nie sú jediní
Osobne si myslím, že pokiaľ sa duchovný radca vyjadruje o peniazoch, či poskytuje svoje služby za takýto vysoký poplatok, nevie o duchovne nič. Teda možno vie, ale on sám nepochopil jednu zo základných vecí každej duchovnej filozofie, že duchovno sa nespája s peniazmi. Ja chápem, že za svoj čas a služby si určitý poplatok zaslúžia, ale tu vravíme o príliš vysokých čiastkach, nenásytnosť je predsa hriech a to takmer v každom náboženstve. Akonáhle sa začnú do viery či filozofie tlačiť veci spojené s vysokými poplatkami, okamžite takú vieru a filozofiu treba odhaliť. Je to bod kedy zistíme, o čo v skutočnosti ide.

peníze

Peniaze sú výsledkom duševnej vyrovnalosti a úspechu, ale sú druhoradé. V prvom rade ide o pochopenie seba, okolia, sveta a podstaty, peniaze sú už len výsledok, ale nespájajú sa s touto prvou prioritou pochopenia. Toho názoru je pravá viera a práve náboženstvá. Akonáhle vám nejaký „veštec“ako prvé sľubuje finančný zisk, buďte si istí, že ide o podvodníka s malými znalosťami v tomto obere. To isté platí i v prípade, ak si takíto „vyvolení“ duchovní vodcovia pýtajú vysoké poplatky a to pravidelne.

Published by acron.sk