Výroba v dnešnej dobe. Oplatí sa vôbec?


Z televízie počuť o tom, akí sú ľudia v Číne a v podobných krajinách vykorisťovaní. Že musia robiť za mizerné peniaze. Za také malé výplaty, že ledva majú čo dať do úst. Robiť musia už od malých detí. Práve preto, aby mali čo do úst. Deti nedávajú do školy, ale do roboty. Chemikálie, s ktorými pracujú im spôsobujú také bolesti a choroby, o ktorých sa nám ani nesnívalo.
Takže odpovedzme si na otázku – Oplatí sa vyrábať na Slovensku?
Nedá sa jednoznačne odpovedať, preto uvediem dve odpovede na túto otázku, každú z iného hľadiska a bude len na vás, ktoré hľadisko vám je bližšie a ktorým podriaďujete svoj život.

stroje

  • Z morálneho a etického hľadiskasa to neoplatí. Keď si prečítate prvý odstavec tohto článku, asi vás pri srdci z toho vôbec nezahreje. Je to priam strašné ako niektorí ľudia na svete musia trieť biedu a trpieť preto, aby sme sa my mali lepšie a pohodlnejšie. Takže ak sa riadite týmto hľadiskom, tak podporte výrobu na Slovensku. Zamestnajte viac Slovákov. Nezamestnávajte iné národy a národnosti. Podporte slovenskú ekonomiku.
  •  
  • Z finančného hľadiskasa to naozaj oplatí. Financie vám to jednoznačne ušetrí a vaše príjmy alebo zisky porastú. Pretože keďže sú tak lacno platení, za dané výrobky sa pýtajú smiešne sumy. Na Slovensku si na ne viete nahodiť takú maržu, že sa vám z toho môže aj hlava zakrútiť. A Slováci vám to budú kupovať, pretože nevedia aká je skutočná cena daného výrobku. Ale z druhého hľadiska to nie je správne. Ale to je už na vás.

vesmír
Svoj názor na túto tematiku vám nebudem opisovať, aby som vás neovplyvňovala, ja som vám len chcela priblížiť, že naozaj jednoznačná odpoveď na túto otázka aspoň z môjho hľadiska nie je. Pretože sa dá na to pozrieť z rôznych smerov, ako som uviedla. A z každého to môžete vidieť inak ako to naozaj je.
Takže si to, prosím, dobre rozmyslite, než sa vydáte práve touto cestou. 

Published by acron.sk